Gyász: elhunyt Veres Győző, a súlyemelés első magyar világbajnoka

MTI MTIMTI MTI
2011.02.01. 16:30
Címkék
Életének 75. évében, kedden elhunyt Veres Győző, a súlyemelés első magyar világbajnoka. A kétszeres olimpiai bronzérmes, összetettben kétszeres vb-győztes sportembert hosszas betegség után, Melbourne-ben érte a halál – erről a családja tájékoztatta az MTI-t.

Veres Győző 1936. június 13-án született Berekböszörményben. Debrecenben kezdett komolyabban foglalkozni a súlyemeléssel, amelynek első olimpiai érmét 1960-ban, Rómában ő szerezte Magyarországnak. 1962-ben és 1963-ban összetettben világbajnok lett, majd 1964-ben, Tokióban ismét az ötkarikás dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az 1968-as, mexikóvárosi játékokon negyedik lett összetettben, 1970-től pedig már csak az edzőségre koncentrált: a válogatott mellett és klubjában, a Tatabányában dolgozott.

1973-ban elfogadott egy Törökországból érkező ajánlatot, s többé nem is tért vissza Magyarországra. 1974 végén Ausztráliában telepedett le, ahol egy autókereskedésben dolgozott nyolc évvel ezelőtti nyugdíjazásáig.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: szoros meccsen győzte le a Soroksárt a Vasas

Labdarúgó NB I
22 perce

Antonelli maradt az élen, Hamilton összetörte a Ferrarit a spái időmérő előtt

F1
23 perce

Németország a csúcstartó a bronzérmek tekintetében

Foci vb 2026
33 perce

Teljesítményével kivívta a rajongók szeretetét és elismerését Csenterics Adrián

Légiósok
50 perce

Vb 2026: Donald Trump kiállt a FIFA Balogunnal kapcsolatos döntése mellett

Foci vb 2026
1 órája

Matthäus szerint Olise marad a Bayern Münchenben

Német labdarúgás
1 órája

Férfi kézilabda NB I: Lékai marad, Ancsin távozik – teljes az FTC kerete a következő idényre

Kézilabda
1 órája

Ibrahima Konaté nem számít könnyű meccsre az angolok elleni bronzcsatában

Foci vb 2026
1 órája