Gyász: balesetben elhunyt az Everestről lesíelő hegymászó

MTI MTIMTI MTI
2019.09.16. 21:03
null
Davo Karnicar 56 évet élt (Fotó: aktivni.si)
Balesetben életét vesztette Davo Karnicar szlovén hegymászó és síoktató, aki 2000-ben elsőként síelt le a Mount Everest csúcsáról.

 

A szlovén köztévé jelentése szerint az 56 éves extrémsportolót lakóhelyén, Felső-Krajnában fakivágás közben érte halálos baleset.

Karnicar neve bekerült a Mount Everest meghódításának történetébe, mivel 2000. október 7-én a világon elsőként, hat óra alatt lesíelt a 8848 méteres csúcsról az 5340 méteres magasságban fekvő alaptáborig. Öt évvel korábban testvérével együtt lesíelt az Annapurnáról is, ami ugyancsak világelsőséget jelentett.

2006-ra Karnicar lett a világon az első ember, aki sítalpakon leereszkedett mind a hét kontinens legmagasabb hegycsúcsáról. 2017-ben a világon elsőként akart lesíelni a Föld második legmagasabb hegyéről, a pakisztáni K2-ről, de ez nem sikerült hátsérülése és a rossz időjárás miatt.

Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
2026.06.24. 15:18

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
2026.06.23. 22:15

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
2026.06.23. 16:31

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban

Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt az 1958-as osztrák vb-csapat utolsó tagja

Minden más foci
2026.06.21. 13:25

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: 58 évesen elhunyt a francia élvonalbeli csapat edzője

Francia labdarúgás
2026.06.17. 21:18

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista

Minden más foci
2026.06.12. 08:34
Ezek is érdekelhetik