Golf: trófeákat halmoz a világelső, kuncog a szél a tengerentúlon

2011.05.02. 09:31
Az angol Lee Westwood egy héten belüli második tornagyőzelmével megerősítette első helyét a golfozók világranglistáján. A tengerentúlon nyerő Bubba Watson átvette a vezetést az amerikai PGA Tour pontversenyében, míg az egy hónap szünet után újra mozgásba lendülő amerikai női körversenyen egy tini közel járt a korrekord megdöntéséhez.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Lee Westwood ledolgozta az utolsó forduló kezdetén meglévő háromütéses hátrányát az EPGA és az ázsiai PGA égisze alá tartozó dél-koreai versenyen, és egy héten belüli második tornagyőzelmével megerősítette vezető helyét a világranglistán.EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Lee Westwood ledolgozta az utolsó forduló kezdetén meglévő háromütéses hátrányát az EPGA és az ázsiai PGA égisze alá tartozó dél-koreai versenyen, és egy héten belüli második tornagyőzelmével megerősítette vezető helyét a világranglistán.

A 38 éves angol golfozó öt utolsó napi birdie-je közül az ötödiket a befejező lyuknál érte el, és végül ezzel előzte meg a spanyol Miguel Ángel Jiménezt. A karrierje 21. EPGA-győzelmét ünneplő világelső másfél év után nyert újra az európai körversenyen.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
BALLANTINE’S CHAMPIONSHIP, INCSHON (Blackstone GC)
A pálya: 6653 méter, 72 par. A pénzdíj: 2.2 millió euró
AZ ÉLCSOPORT
1. Lee Westwood (angol) 276 ütés (72, 68, 69, 67)
2. Miguel Ángel Jiménez (spanyol) 277 (70, 67, 69, 71)
3. Pak Szang Hjun (dél-koreai) 278 (67, 72, 70, 69)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Bubba Watson a rájátszás mindkét szakaszát birdie-vel teljesítette, vetélytársa, Webb Simpson csak az elsőt, így Watson nyerte meg a magyar idő szerint hétfő hajnalban véget érő New Orleans közeli viadalt, és karrierje harmadik győzelmét ünnepelheti az amerikai PGA Touron.

Watson dupla-bogeyt is ütött a befejező napon, hátránya egyszer háromütésesre nőtt, kiváló hajrával mégis sikerült utolérnie ellenfelét. A krónikához hozzátartozik, hogy az első PGA-győzelmét üldöző Simpson a 15. lyuk közvetlen közelében éppen ütéshez készült, amikor az erős szél megmozdította a labdáját – a mozgásban lévő labda megközelítéséért kapott együtésnyi büntetés is szerepet játszott előnye elolvadásában.

Az idén egy tornát már nyerő, 32 esztendős Watson a sikere révén átvette a vezetést az idei PGA Tour összesített pontversenyében (FedExCup) az angol Luke Donaldtól, aki 278 ütéssel holtversenyben nyolcadik lett az avondale-i viadalon.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
ZÜRICH CLASSIC OF NEW ORLEANS, AVONDALE (TPC Louisiana)
A pálya: 6713 méter, 72 par. A pénzdíj: 6 4 millió dollár
1. Bubba Watson (amerikai) 273 ütés (66, 68, 70, 69) – rájátszás után
2. Webb Simpson (amerikai) 273 (68, 69, 67, 69)
3. Jason Dufner (amerikai) 275 (68, 69, 72, 66)
Tommy Gainey (amerikai) 275 (67, 71, 68, 69)
Kjung .Dzsu Csoj (dél-koreai) 275 (68, 71, 67, 69)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. A rutinos svéd Maria Hjörth ötödik LPGA-diadalát hozta a legnagyobb presztízsű női körverseny hétvégi alabamai viadala. Három nap után úgy tűnt, megdőlhet egy korrekord, ám a 16 esztendős Alexis Thompson végül összeroppant, és az utolsó napi 78 ütéses játékával a holtversenyes vezető pozícióból a 19.-re csúszott vissza.

Az ifjú amerikai versenyzőnek így is majdnem két éve maradt arra, hogy az LPGA történetének legfiatalabb tornagyőztese legyen.