Golf: Tiger Woods újra nyert, több ranglistán az élre ugrott

2012.07.02. 10:17
Tiger Woods győzelmével ért véget a profi golfozók hét végi bethesdai PGA-versenye. A korábbi amerikai világelső újabb sikerével megelőzte a legendás Jack Nicklaust a győzelmi örökranglistán.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Az idei harmadik tornagyőzelmét ünneplő Woods kiválóan játszott, volt egy 41 szakaszos szériája, amelyet bogey nélkül – azaz gyakorlatilag hibátlanul – teljesített.

Woods a karrierje 74. tornagyőzelmét könyvelte el az amerikai PGA Touron, amivel megelőzte legendás honfitársát, Jack Nicklaust, és már „csak" nyolc diadal hiányzik neki a rekorder Sam Snead utoléréséhez.

Noha Woods nem lépett előre a világranglista negyedik helyéről (az élen még mindig az angol Luke Donald áll), további két rangsorban átvette a vezetést: az amerikai Tour pontversenyében és kereseti listáján egyaránt ő áll az első helyen – idei pénzdíjainak összege 4.27 millió dollár.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
AT&T NATIONAL, BETHESDA (Congressional Country Club)
A pénzdíj: 6.5 millió dollár. A pálya hossza: 6884 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71
AZ ÉLCSOPORT
1. Tiger Woods (amerikai) 276 ütés (72, 68, 67, 69)
2. Bo Van Pelt (amerikai) 278 (67, 73, 67, 71)
3. Adam Scott (ausztrál) 279 (75, 67, 70, 67)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az utolsó hét szakaszon öt birdie-t ütő Jamie Donaldson nyerte meg az Ír nemzetközi bajnokságot. A walesi játékos tizenegy évet, azaz 255 tornát dolgozott végig, hogy megszerezze első tornagyőzelmét az európai körversenyen.

Noha a világ élmezőnyéhez tartozó ír és északír golfozók nagyon készültek a hazai versenyre, végül a közvetlen élbolyba egyikük sem fért be. Az ír Padraig Harrington 276 ütéssel a hatodik, a világranglista-második, északír Rory McIlroy 277-tel a tizedik, a szintén északír Graeme McDowell 278-cal a 16. helyen végzett holtversenyben.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
THE IRISH OPEN, PORTRUSH (Royal Portrush GC)
A pénzdíj:
2 millió euró. A pálya hossza: 6531 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
1. Jamie Donaldson (walesi) 270 ütés (68, 67, 69, 66)
2. Rafa Cabrera-Bello (spanyol) 274 (71, 67, 70, 66)
Anthony Wall (angol) 274 (67, 71, 67, 69)
Fabrizio Zanotti (paraguayi) 274 (69, 71, 68, 66)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Idei második diadalát aratta Mijazoto Ai az LPGA Touron.

A japán játékos ötütésnyi hátrányt ledolgozva, az utolsó napon hét birdie-t ütve végzett az első helyen az arkansas-i versenyen, megelőzve a spanyol Azahara Munozt és névrokonát, Mijazoto Mikát.

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY
WALMART NW ARKANSAS CHAMPIONSHIP, ROGERS (Pinnacle Country Club)
A pénzdíj: 2 millió dollár. A pálya hossza: 5737 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71
1. Mijazoto Ai (japán) 201 ütés (68, 68, 65)
2. Azahara Munoz (spanyol) 202 (69, 68, 65)