Golf: óriási harc a világranglista élén, az idén negyedszer váltottak

2012.04.30. 19:07
A hét végi tengerentúli versenyen elért harmadik helyezésének köszönhetően ismét az angol Luke Donald vezeti a férfi golfozók világranglistáját: az angol játékos az északír Rory McIlroyt előzte meg. Az idén ez a negyedik helycsere közöttük a rangsor élén.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Luke Donaldnek az első hétben kellett végeznie ahhoz Avondale-ben, hogy visszaszerezze a világranglista első helyét Rory McIlroytól: az angol – mindössze két ütéssel elmaradva a győztestől – harmadik lett, így újra az ő nevével kezdődik a világ legjobb golfozóinak rangsora. AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Luke Donaldnek az első hétben kellett végeznie ahhoz Avondale-ben, hogy visszaszerezze a világranglista első helyét Rory McIlroytól: az angol – mindössze két ütéssel elmaradva a győztestől – harmadik lett, így újra az ő nevével kezdődik a világ legjobb golfozóinak rangsora.

Tiger Woods 2005 és 2010 között több mint öt éven át volt világelső megszakítás nélkül, az azóta eltelt másfél évben a mostani a nyolcadik váltás az élen. Donald ezen a hétvégén nem versenyez, az ezúttal pihenő McIlroy viszont igen – azaz ismét helyet cserélhetnek: az északír az idén harmadszor előzheti meg angol vetélytársát az elmúlt két esztendő eredményei alapján számított világranglistán.

A versenyt amúgy az amerikai Jason Dufner nyerte meg, akinek ez volt a 164. indulása az amerikai PGA Touron – és az első győzelme. Dufner playoffban győzte le a sportág egyik nagy egyéniségét, a 19. tornagyőzelmére törő Ernie Elst; érdekesség, hogy tavaly két tornagyőzelemről is playoffban maradt le.

Az amerikai Bubba Watson először állt rajthoz három héttel ezelőtti Masters-sikere óta, és 277 ütéssel a 18. helyen végzett.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

ZURICH CLASSIC OF NEW ORLEANS, AVONDALE (TPC Louisiana)

A pénzdíj: 6.4 millió dollár. A pálya hossza: 6713 méter; az elvárt ütésszám (par): 72

AZ ÉLCSOPORT
1. Jason Dufner (amerikai) 269 ütés (67, 65, 67, 70) – rájátszás után
2. Ernie Els (dél-afrikai) 269 (66, 68, 68, 67)
3. Luke Donald (angol) 271 (73, 65, 66, 67)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Bernd Wiesberger személyében osztrák golfozó nyerte meg az európai körverseny utolsó tavaszi távol-keleti versenyét Incshonban.

Az első EPGA-diadalának örvendő Wiesberger a harmadik osztrák győztes az európai körversenyen, Markus Brier és Martin Wiegele nyomdokaiba lépett.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
BALLANTINE'S CHAMPIONSHIP, INCSHON (Blackstone GC)
A pénzdíj:
2.2 millió euró. A pálya hossza: 6652 méter; az elvárt ütésszám (par): 72
1. Bernd Wiesberger (osztrák) 270 ütés (72, 65, 65, 68)
2. Richie Ramsay (skót) 275 (70, 72, 68, 65)
3. Victor Dubuisson (francia) 277 (68, 75, 68, 66)
Marcus Fraser (ausztrál) 277 (71, 67, 69, 70)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Stacy Lewis karrierje második tornagyőzelmével ért véget a hölgyek LPGA-körversenyének hét végi alabamai versenye.

Lewisnek ötütésnyi előnye is volt a befejező napon, de a 17 éves Lexi Thompson remek játékkal együtésnyire megközelítette, így az utolsó lyukig nyílt volt a verseny.