Golf: negyedmillió dollárt ért az olasz tini hatalmas bravúrja

2011.04.17. 14:46
Több mint negyedmillió dollárral örvendeztette meg magát 18. születésnapja alkalmából az olasz tini golfsztár, Matteo Manassero az Európai PGA-körverseny égisze alatt megrendezett Malajziai nyílt bajnokság vasárnapi megnyerésével.

A 18. születésnapját kedden ünneplő Manassero mind a négy fordulóban a pályán elvárt ütésszám alatt teljesített, és a záró fordulóban a 10. szakaszon elért eagle-vel vette át a vezetést. A hatalmas tehetségnek tartott olasz tini nem egészen egy éve profi, most könyvelte el a második tornagyőzelmét, és felkapaszkodott a világranglista 35. helyére.

Majdnem a verseny végéig úgy tűnt, Rory McIlroy kiheverte az egy héttel korábbi csapást, ám végül ugyanúgy járt, mint a US Masters utolsó fordulójában, amikor négyütésnyi előnyét elherdálva a vezető helyről a 15.-re csúszott vissza. Most a záró forduló 15. szakaszán ütött dupla bogey okozta a vesztét, és végül a harmadik helyen végzett. Az északír golfozó igyekezett pozitívan értékelni a fejleményeket, mondván, bár a tornát valóban nem nyerte meg, a hosszú utazás és a múlt heti lelki megrázkódtatás ellenére összeszedetten játszott.

A világelső német Martin Kaymer 280 ütéssel a kilencedik helyen végzett, a múlt heti US Masterst megnyerő dél-afrikai Charl Schwartzel (281) 11. lett.