Golf: nagy összeomlás a US Openen, Dustin Johnson nyert

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2016.06.20. 16:29
A győztes Dustin Johnson párja, Paulina Gretzky és kisfiuk társaságában (Fotó: Reuters)
Az amerikai Dustin Johnson nyerte meg a 116. US Opent, a golfozók idei második kiemelt (major) versenyét. Az első helyért 1.8 millió dollárt kapott.

A pennsylvaniai Oakmontban rendezett tornát a világranglista hatodik helyén kezdő 31 éves játékos a négy nap során végig kiegyensúlyozottan játszott, s összességében magabiztosan, három ütés előnnyel győzött a holtversenyben második, szintén amerikai Jim Furyk és Scott Piercy, illetve az ír Shane Lowry előtt.

A viadal nagy vesztese Lowry volt, aki az utolsó nap előtt még négyütésnyi előnnyel az élen állt, a záró 18 lyukon azonban rengeteget hibázott. Legutóbb a néhai Payne Stewart hagyott veszni ekkora előnyt a US Open utolsó napján, még 1998-ban.

Némi zavart okozott az utolsó versenynapon, hogy Johnson az 5. lyuknál akaratlanul elmozdította a labdáját ütés előtt, és a következő másfél órában két ellentétes bírói állásfoglalás született arról, történt-e szabálytalanság. Johnson végül együtésnyi büntetést kapott, ami nem befolyásolta a végeredményt, ám a versenybírói eljárást sok játékos kritizálta.

Johnson pályafutása 10. PGA-győzelmét aratta, ám major versenyen most nyert először. Az elmúlt években 11-szer volt az első tízben major tornán, kétszer a második helyen zárt.

116. US OPEN, OAKMONT
A pénzdíj:
10 millió dollár. A pálya hossza: 6633 méter, a pályán elvárt ütésszám (par): 70