Golf: megtört a jég, Tiger Woods 30 hónap után újra versenyt nyert

2012.03.26. 08:32
Tiger Woods harminc hónap után újra hivatalos versenyt nyert a legnagyobb presztízsű profigolf-körversenyen, az amerikai PGA Touron: a korábbi világelső fölényesen, ötütésnyi előnnyel diadalmaskodott a 6 millió dollár összdíjazású, erős mezőnyt felvonultató orlandói versenyen.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A korábbi világelső ezt megelőzően 923 nappal ezelőtt, 2009 szeptemberében nyert hivatalos versenyt a golfozók legfontosabb sorozatán. Az elmúlt harminc hónapban előbb a házasságát romba döntő szexbotránya, majd a kényszerű leállást követő visszatérés nehézségei apropóján cikkeztek róla.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A korábbi világelső ezt megelőzően 923 nappal ezelőtt, 2009 szeptemberében nyert hivatalos versenyt a golfozók legfontosabb sorozatán. Az elmúlt harminc hónapban előbb a házasságát romba döntő szexbotránya, majd a kényszerű leállást követő visszatérés nehézségei apropóján cikkeztek róla.

Az utóbbi hónapokban már voltak ígéretes versenyei (nem hivatalos Tour-versenyt nyert is decemberben), ugyanakkor sérülések is nehezítették az útját – néhány hete lábfájása miatt fel kellett adnia egy világbajnoki versenyt, ami aggodalmat keltett az újabb Tiger-diadalokban reménykedő híveiben.

Nos, most megtört a jég: Woods régi szokásához híven vasárnap nemcsak megőrizte az utolsó forduló kezdetén meglévő előnyét, hanem növelte is. Tiger rekordot jelentő hetedik alkalommal nyerte meg Arnold Palmer versenyét – fájdalom, a házigazdát, a korábbi legendás golfozót vasárnap magas vérnyomása miatt kórházba kellett szállítani, így nem lehetett szemtanúja az általa is régóta várt győzelemnek.

Woodsnak ez volt a 72. győzelme az amerikai PGA Touron, és sikere révén tavaly május óta először felkapaszkodott a világranglista első tíz helyezettje közé – pillanatnyilag az övé a hatodik hely, ami rendkívül sokat ígérő számára a másfél hét múlva kezdődő idei első kiemelt (Major) verseny, a US Masters előtt.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

ARNOLD PALMER INVITATIONAL, ORLANDO (Bay Hill Club & Lodge)

A pénzdíj: 6 millió dollár. A pálya hossza: 6749 méter; az elvárt ütésszám (par): 72