Golf: McIlroy újabb diadallal vette célba Woods trónját

2012.09.04. 08:51
A világelső Rory McIlroy nyerte meg a profi golfozók tengerentúli körversenyének soros viadalát, a magyar idő szerint kedd hajnalban véget érő nortoni Deutsche Bank Championshipet, és két eseménnyel a befejezés előtt átvette a vezetést a US PGA Tour idei pontversenyében, a FedEx-kupában is.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. McIlroy az első öt hétfői szakaszon ledolgozta háromütésnyi hátrányát – az első hat szakaszon négy birdie-t ütött, azaz az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel juttatta a labdát a lyukba –, igaz, a későbbiekben voltak apróbb hibái, így az utolsó lyukig nyílt versenyt vívott Louis Oosthuizennel. A dél-afrikai hajrája nem sikerült jól, McIlroy viszont időben korrigált, így ő győzött.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. McIlroy az első öt hétfői szakaszon ledolgozta háromütésnyi hátrányát – az első hat szakaszon négy birdie-t ütött, azaz az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel juttatta a labdát a lyukba –, igaz, a későbbiekben voltak apróbb hibái, így az utolsó lyukig nyílt versenyt vívott Louis Oosthuizennel. A dél-afrikai hajrája nem sikerült jól, McIlroy viszont időben korrigált, így ő győzött.

Az idén csupán McIlroy és a nortoni versenyt a harmadik helyen befejező Tiger Woods büszkélkedhet három tornagyőzelemmel a PGA Touron. Egyikük sem érné be ennyivel – a playoffból hátralévő két viadalra mindketten nagyon készülnek.

Párviadaluk – amely természetesen a szeptember végi csapatversenyen, a Ryder-kupán is folytatódik majd – már csak azért is érdekfeszítő, mert a 23 éves északír csodaifjú egyértelműen azokra a babérokra tör, amelyeken Woods ült hosszú évekig: ő akar lenni a világ elismerten legjobb golfozója. A jelek szerint megvan benne a kellő tehetség és versenyszellem ahhoz, hogy eséllyel pályázzon a szabad prédának amúgy még korántsem minősíthető örökségre.

Apropó, Woods! A szintén jó hétvégét záró amerikai játékos a nortoni keresményével a PGA Tour történetének első játékosa lett, akinek versenyen nyert pénzdíjai meghaladják a százmillió dollárt.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
DEUTSCHE BANK CHAMPIONSHIP, NORTON (TPC Boston)
A pénzdíj: 8 millió dollár. A pálya hossza: 6596 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71