Golf: McIlroy történelmi duplájától a kórházi diadalig

2012.11.12. 11:27
A hét végén Szingapúrban eldőlt, hogy a világelső Rory McIlroy végez az első helyen a profi golfozók európai körversenyének idei kereseti listáján. Eközben a tengerentúli PGA Tour idei versenysorozata különös győzelemmel ért véget.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az olasz tinédzser, Matteo Manassero élete eddigi legnagyobb győzelmével ért véget a Szingapúri nemzetközi bajnokság, amelyen nem mellesleg az is biztossá vált, hogy Rory McIlroy nemcsak az amerikai, hanem az európai körverseny pénzkereseti listáján is az élen végez ebben az évben.EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az olasz tinédzser, Matteo Manassero élete eddigi legnagyobb győzelmével ért véget a Szingapúri nemzetközi bajnokság, amelyen nem mellesleg az is biztossá vált, hogy Rory McIlroy nemcsak az amerikai, hanem az európai körverseny pénzkereseti listáján is az élen végez ebben az évben.

McIlroy a harmadik helyen végzett Szingapúrban, amivel annyi pénzt keresett, hogy biztossá vált: az EPGA idei utolsó két versenyhétvégéjén már senki sem előzheti meg (3 696 597 eurót keresett eddig, az előnye több mint egymillió eurónyi, és legközelebbi riválisa, Peter Hanson már csak egy versenyen indul). A 23 éves északír világelső mindössze a második golfozó, aki ugyanabban az esztendőben az amerikai és az európai körversenyen is megkaparintja a koronát – az első duplázást az angol Luke Donald hajtotta végre tavaly.

Ami Manasserót illeti, igazán meg kellett dolgoznia az egymillió dolláros fődíjért. A trópusi esőzések miatt jelentős csúszás alakult ki a négynapos verseny programjában, Manasserónak például a szokásos 18 szakasz helyett 33-at kellett teljesítenie a befejező napon – plusz háromszakasznyi ráadást is. A csodagyerekként indult, még mindig csak 19 esztendős olasz golfozó végül nagyszerű eagle-vel tett pontot a Louis Oosthuizennel vívott külön párbajára – egyúttal a számára győzelem nélkül eltelt utóbbi másfél évre.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
BARCLAYS SINGAPORE OPEN, SZINGAPÚR (Sentosa GC)
A pénzdíj: 4 628 289 euró. A pálya hossza: 6741 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71
274 (70, 70, 69, 65)

AMERIKAI KÖRVERSENY. A tengerentúlon már korábban eldőlt, hogy a több mint nyolcmillió dollárt összeütő Rory McIlroy lesz az év legjobb keresője, így az utolsó viadal leginkább a jövő évi versenyzési jog megszerzésében érdekeltek számára bírt tétel. Nos, az újonc Charlie Beljan nem akármilyen körülmények között érte el célját.

Történt, hogy a 28 esztendős amerikai golfozónak légzési nehézségei támadtak a pénteki versenynapon, a szíve a szokottnál jóval szaporábban vert, ezért kénytelen volt az éjszakát kórházban tölteni. Mivel a jövő évi versenyzési joga volt a tét, és sikerült valamelyest összeszednie magát, másnap reggel visszatért a pályára, és folytatta a versenyzést.

A vasárnapi utolsó fordulónak zúgó fejjel és sajgó gyomorral vágott neki, ez kezdetben meg is látszott a játékán, akadt azonban egy hatszakaszos szériája, amelyet öt birdie-vel teljesített, és az akkor megszerzett előny elegendőnek bizonyult a verseny megnyeréséhez. A 139. helyről a 63.-ra rakétázott a kereseti listán, azaz simán bekerült a boldog 125-be – jövőre is lesz versenyzési joga!

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
CHILDREN'S MIRACLE NETWORK HOSPITALS CLASSIC, LAKE BUENA VISTA (Magnolia GC, Palm GC)
A pénzdíj: 4.7 millió dollár. A pályák hossza: 6873, 63161 méter; az elvárt ütésszám (par): 72