Golf: Luke Donald minden idők egyik legnagyobb bravúrját érte el

2011.12.11. 15:53
<p>Luke Donald az EPGA legjobbjának járó trófeával </p><p>(Fotó: Reuters)</p>
Az angol Luke Donald olyasmit vitt véghez, ami golfozónak korábban még sohasem sikerült: azt követően, hogy korábban első lett az amerikai profi körverseny idei kereseti listáján, vasárnap biztossá tette, hogy Európában is ő 2011 legtöbb pénzdíjat begyűjtő versenyzője. Ezzel a sportág történetének egyik legnagyobb bravúrját érte el.

A 34 éves angol számára egyértelmű volt a képlet az Európai PGA-körverseny hagyományos idényzárója, a hétvégi dubai viadal előtt: abban az esetben nyerhette meg a pénzkereseti versenyt, ha az első kilenc hely valamelyikén végez, vagy ha egyetlen riválisa, az északír Rory McIlroy nem győz a tornán.

Végül mindkét feltétel teljesült: a héten betegséggel küszködő McIlroy – az idei US Open győztese – csak 11. lett, míg Donald a világranglista első helyezettjéhez méltó biztonsággal bejött a harmadik helyre. A versenyt a spanyol Álvaro Quiros nyerte meg, neki ez az éves pénzkereseti lista hatodik helyét jelentette.

„Sohasem hittem volna, hogy ez lehetséges – kommentálta idei, csak az EPGA-n több mint 5.3 millió eurót jövedelmező teljesítményét Donald. – Egész évben sikerült összeszedetten és eredményesen játszanom, nyertem négy tornát, és mindig akkor ment jól, amikor kellett. Nagyon kellemes érzés átélni, hogy a karrierem során végzett kemény munka gyümölcsözik.”

Az idény során húsz top 10-es helyezést felmutató Donald néhány hete 6 683 214 dollárral lett a 2011-es esztendő legjobb keresője az amerikai körversenyen.