Golf: Koepka elképesztően jó eredménnyel nyert US Opent

2017.06.19. 10:04
Brooks Koepka a serleggel (Fotó: USGA)
Az amerikai Brooks Koepka nyerte meg a golfozók idei második major versenyét, az Erin Hillsben megrendezett US Opent.

A 12 millió dollár összdíjazású, négynapos versenyen a 27 éves játékos a vasárnapi forduló előtt még együtésnyi hátrányban volt Brian Harmannal szemben, ám az utolsó nap nagyszerűen játszott: az erős szél ellenére keveset hibázott, hat szakaszon is az alapütésszámnál kevesebb kísérletből végzett, így végül négy ütéssel előzte meg a holtversenyben második Harmant és a – szintén kiváló vasárnapot záró – japán Macujama Hidekit.

Koepka 16 ütéssel teljesített jobban a négy nap során elvártnál (par), ezzel beállította Rory McIlroy 2011-es tornarekordját.

A szombaton versenyrekordot elérő Justin Thomas utolsó napja halványabban sikerült, 280 ütéssel holtversenyben a kilencedik lett. A harmadik körét eagle-lel záró amerikai játékos 63 ütéses szombati teljesítményével beállította a major tornák körrekordját, par alatt mínusz kilences eredményével pedig minden idők legjobb US Open-fordulóját produkálta (megdöntve Johnny Miller 1973-ban elért csúcsát).

Koepka karrierje első győzelmét aratta – a golfozók Grand Slamének számító – major viadalon, pénzdíja 2.160 millió dollár (593 millió forint). A második Harman és Macujama egyaránt 1.052 millió dollárral „vigasztalódhat”.

A US Opent először 1895-ben rendezték meg.