Golf: a sivatagból támadó szél sem térítette el az elitbe tartó skótot

2012.02.05. 19:48
A skót Paul Lawrie nyerte meg a profi golfozók európai PGA-körversenyének vasárnap véget érő viadalát, a Qatar Masterst. Ezen a héten megkezdődött a hölgyek idei európai körversenye (LET) is, az ausztráliai nyitányon holland győztest köszöntöttek.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A sivatagi homoktól különösen kellemetlen pénteki szélvihar miatt a négy- helyett háromfordulós versenyt rendeztek Katarban, ahol Paul Lawrie otthon érezhette magát, hiszen 1999-ben itt aratta élete első profi tornagyőzelmét. Az újbóli siker amúgy jó előjel: 13 éve a katari győzelem mintegy bemelegítés volt pályafutása eddigi legnagyobb diadalához, az 1999-es British Open megnyeréséhez. Hátha most is az lesz?EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A sivatagi homoktól különösen kellemetlen pénteki szélvihar miatt a négy- helyett háromfordulós versenyt rendeztek Katarban, ahol Paul Lawrie otthon érezhette magát, hiszen 1999-ben itt aratta élete első profi tornagyőzelmét. Az újbóli siker amúgy jó előjel: 13 éve a katari győzelem mintegy bemelegítés volt pályafutása eddigi legnagyobb diadalához, az 1999-es British Open megnyeréséhez. Hátha most is az lesz?

Lawrie jó formában kezdte az idei évet, a megelőző két versenyen is a top 10-ben végzett, Katarban mindhárom fordulóban 70 ütés maradt – az utolsó napon bogey nélkül zárt, egy eagle-re és öt birdie-re épülő 65 ütésével a legjobb vasárnapi kört teljesítette holtversenyben.

A skót golfozónak ez a hetedik diadala az EPGA-n, és 43 életévével hosszú ideje ő a legidősebb tornagyőztes az európai Touron. Győzelme révén Lawrie kilenc esztendő után újra az első ötvenbe kerül a világranglistán, ezáltal megnyílik előtte az út az év legnagyobb versenyei felé.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY

COMMERCIALBANK QATAR MASTERS, DOHA (Doha Golf Club)

205 (69, 69, 67)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Az utolsó szakaszon ütött birdie-vel (vagyis az elvártnál eggyel kevesebb ütéses kombinációval) Christel Boeljon nyerte meg a LET idei nyitó viadalát, az Australian Masterst.

A karrierje második LET-győzelmét arató, 24 éves holland golfozó – aki tagja volt a győztes európai válogatottnak a tavalyi Solheim-kupán – az utolsó szakaszon előzte meg három vetélytársát, köztük a dél-koreai Rju Szo Jont, aki a második napon egészen elképesztően alacsony ütésszámmal (61) teljesítette a 18 szakaszt.