Golf: a két újonc 1.6 millió dollárt kaszált a texasi szélben

2011.04.18. 09:01
A 28 éves Brendan Steele révén újonc golfozó nyerte meg az amerikai PGA-körverseny hétvégi viadalát, a San Antonió-i Texas Opent.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Noha ezen a tornán jegyzőkönyvezték a legmagasabb átlag ütésszámot (73.665) az idei körversenyen, és a Texas Opent sem nyerte meg 1934 óta senki ilyen sok ütéssel (280), Brendan Steele öröme teljes lehet, elvégre újoncként, mindössze 12 PGA Tour-viadallal a háta mögött tudott az élen végezni a hétvégi texasi versenyen.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Noha ezen a tornán jegyzőkönyvezték a legmagasabb átlag ütésszámot (73.665) az idei körversenyen, és a Texas Opent sem nyerte meg 1934 óta senki ilyen sok ütéssel (280), Brendan Steele öröme teljes lehet, elvégre újoncként, mindössze 12 PGA Tour-viadallal a háta mögött tudott az élen végezni a hétvégi texasi versenyen.

A szeles Texas Open utolsó napján egészen a 17. szakaszig kitartott Steele mellett egy másik újonc, Kevin Chappell, ám az akkor ütött bogeyval visszacsúszott a második helyre. Steele 1.1 millió dollárt, Chappell – és a vele holtversenyben végző Charley Hoffman – 545 ezret keresett teljesítményével.

Legutóbb öt éve fordult elő az amerikai körversenyen, hogy két elsőéves az első két helyen végezzen, olyasmire pedig 2002 óta nem volt példa, hogy két egymás utáni viadalt újonc nyerjen meg – mert bizony a dél-afrikai Charl Schwartzel, a múlt heti US Masters zöld zakósa is az idén veselkedett neki a legnagyobb presztízsű golfversenysorozatnak..

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
VALERO TEXAS OPEN, SAN ANTONIO (TPC San Antonio, AT&T Oaks Course)
A pálya: 6878 méter, 72 par. A pénzdíj: 6.2 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Brendan Steele (amerikai) 280 ütés (69, 72, 68, 71)
2. Kevin Chappell (amerikai) 281 (68, 73, 70, 70)
Charley Hoffman (amerikai) 281 (68, 73, 72, 68)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Svédország kettőse megvédte tavaly megszerzett bajnoki címét az Európai Nemzetek Kupáján. A spanyolországi női viadalon 18 nemzet válogatottja vett részt, a négy esztendeje létező tornán ez volt az első címvédés.