Golf: 13 éves győztest avattak a Magyar Kupán

2017.05.08. 09:19
A mindössze 13 éves Kötél Bence nyerte meg a Magyar Golfszövetség szezonnyitó versenyét, a 28. Magyar Kupát Balatonudvariban.

A hétvégi versenyen a rájátszás döntött, Kötél Bence 154 ütéses összesített eredménnyel végzett az élen – a szövetség tájékoztatása szerint.Kötél Bence 154 ütéses összesített eredménnyel végzett az élen – a szövetség tájékoztatása szerint.

A Balaton Golf pályáján a kétnapos viadal után holtverseny alakult ki a juniorválogatott Kötél (Royal Balaton Golf & Yacht Club) és Horváth Joseph, a Balaton Golf Club szenior versenyzője között – ez indokolta a playoffot. A harmadik helyen Holló Zsombor Péter (156) végzett.

A Magyar Kupa mellett hat kategóriában hirdettek győztest (Turkovics Ilona, Zsimán József Alpár, Kiss Polett Karolina, Horváth Erik, Wieser-Takács Zsuzsa, Horvath Joseph).

A zárfordulóban a juniorválogatott Szántó Sára nagy bravúrt ért el: a 12 éves játékos hole-in-one-t ütött, azaz elütésből talált a lyukba a 15. szakaszon.