MTI 2018.09.13 11:51 Frissítve: 2018.09.13 17:38

Evezés: Galambos bejutott az A-döntőbe a plovdivi vb-n

Galambos Péter bejutott az A-döntőbe könnyűsúlyú egypárban a plovdivi evezős-világbajnokságon, mivel középfutamában a második helyen végzett.

A verseny honlapja szerint Galambos döntőjét pénteken kora délután rendezik meg.

A negyeddöntőben érdekelt Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár), valamint a Juhász Adrián, Simon Béla kormányos nélküli kettes a középfutamok során majd a felső ágon folytathatja szereplését pénteken. Csütörtöki futamában – amelyet a rossz időjárás miatt szerdáról halasztottak másnapra – mindkét egység magabiztosan végzett a harmadik helyen, s a negyeddöntőkből a futamok első három egysége jutott a legjobb 12 közé.

A tavaly kormányos kettesben világbajnok páros egyik tagja, Simon az MTI-nek elmondta: 11 éve a felnőttek között versenyez, de ebben a számban még nem találkozott olyan erős mezőnnyel, mint Plovdivban.

„Csak a szűken vett elithez 15-16 csapatot sorolnék, bármelyikük képes lett volna A-döntőbe jutni. Közülük ugye már csak 12 maradt versenyben, szerencsére mi is. A negyeddöntőben nagyot kellett mennünk, hogy legyőzzük a jó erőkből álló svájci, valamint német párost is, és összejöjjön a továbbjutás” – nyilatkozta Simon.

A Polivka Dóra, Krémer Eszter kormányos nélküli kettes a szombati B-döntőbe került, miután középfutamában a hatodik helyen zárt.

Női könnyűsúlyú egypárban az alsóági középfutamában Bene Dorottya másodikként ért célba, így számára majd a C-döntőben (13–18. hely) fejeződik be a vb pénteken.

2018.09.24 11:12:08

Egyéb egyéni S. TÓTH JÁNOS

Szalay-Bobrovniczky Alexandra fontosnak tartja, hogy Budapest a 2019-es évre elnyerte az Európa sportfővárosa címet.

2017.07.20 19:49:21

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

KÉNYELEM. Alkalmasak minden lépcső akadálymentesítésére, családi házba, közintézményekbe is. (x)

2018.09.21 23:38:47

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A siker pedig – legyen az gól, kosár vagy egyszerűen csak egy könnyen teljesített hegyi túra – még fogékonyabbá tesz a más diadalának históriája iránt, mintát, tapasztalatot jelent, világszemléletet alakít.