nemzetisport.hu 2019.12.16 13:35 Frissítve: 2019.12.17 15:32

Év Sportolója Gála: megvannak a jelöltek, indul a szavazás

Miután Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője az M4 Sport élő adásában ismertette a 10-es listákat, megkezdődött az internetes szavazás 2019 legjobb sportolóira. A sportújságírók 62. alkalommal voksolhatnak.

A legutóbbi gála (Fotó: Török Attila, archív)

 

Az idén hét kategóriában – az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év edzője, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak), az Év férfi labdarúgója, az Év női labdarúgója – lehet szavazni. Az MSÚSZ elnöksége 10-es jelöltlistákat állított össze.

Az MLSZ Életműdíjasát a labdarúgó-szövetség elnöksége, az MSÚSZ-MOB Életműdíjast pedig MSÚSZ elnökség ajánlására a MOB vezetősége választja meg.

Az Év góljára az M4 Sport honlapján december 23. hétfőtől voksolhatnak az MSÚSZ és a Magyar Labdarúgó-szövetség révén felkért szakmai zsűri összeállította 10-es listára a szurkolók, így kialakul a legjobb három mezőnye, de az eddigiektől eltérően a győztest a szakmai zsűri választja ki, átvéve a FIFA Puskás-díj odaítélésének az idén bevezetett gyakorlatát.

Újdonság az is, hogy két új kategóriában – az Év e-sportolója  és az Év szabadidős sporteseménye – is győztest hirdetnek. Az MSÚSZ felhívással fordul az e-sport szereplőihez (a szövetséghez, a szakosztályokhoz, a versenyzőkhöz), valamint a szabadidős sporteseményeket rendezőkhöz, szervezőkhöz: kéri, hogy 2020. január 2-án, csütörtökön 12 óráig a fotitkar@sportujsagirok.hu e-mail-címre küldjenek rövid indoklást, hogy mely sportolót, illetve eseményt jelölik az Év legjobbja címre. A beérkezett pályázatok alapján ebben a két kategóriában az MSÚSZ elnöksége dönt a győztesekről, akik az első kísérleti évben a M4 Sport – Az Év Sportolója 2019 Gálát beharangozó sajtótájékoztatón 2020. január 6-án, hétfőn 11 órakor a Nemzeti Színházban kapják meg a díjat. Ugyanekkor az említett két kategória győztesének kihirdetése mellett sorrend megjelölése nélkül, ábécérendben ismertetik, hogy az egyes kategóriákban kik kerültek az első három közé.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2019 Gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében 2020. január 16-án, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége. 

ÉV SPORTOLÓJA GÁLA 2019, A JELÖLTEK
FÉRFIAK

Halász Bence (atléta)
Kopasz Bálint (kajakos)
Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Lőrincz Viktor (birkózó)
Michelisz Norbert (autóversenyző)
Milák Kristóf (úszó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)
Siklósi Gergely (vívó)
Szatmári András (vívó)

NŐK
Barka Emese (birkózó)
Bodonyi Dóra (kajakos)
Busa Andrea (kick-boxos)
Csipes Tamara (kajakos)
Hosszú Katinka (úszó)
Kapás Boglárka (úszó)
Késely Ajna (úszó)
Major Veronika (sportlövő)
Maráz Zsuzsanna (ultrafutó)
Márton Anita (atléta)

EDZŐK
Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina (rövid pályás gyorskorcsolya)
Pat Cortina (női jégkorong-válogatott)
Dancsházy-Nagy Tamás (Siklósi Gergely)
Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)
Demeter Irén (Kopasz Bálint)
Petrov Árpád (Hosszú Katinka)
Selmeci Attila (Milák Kristóf)
Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott)
Szokolai László (Rasovszky Kristóf)
Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

CSAPAT (egyéni sportágak csapatversenye)
Férfi kardcsapat (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szilágyi Áron, Szatmári András)
Férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó (Burján Csaba, Krueger Cole, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Varnyú Alex)
Kettesfogathajtó-válogatott (ifjabb Dobrovitz József, Hölle Martin, Osztertág Kristóf)
Női kajak négyes (Bodonyi Dóra, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra)
Női kajak kettes (Medveczky Erika, Hagymási Réka,)
Női maratoni kajak kettes (Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta)
Női kenu kettes (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)
Női tenisz páros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)
Repülőhollandi-egység (Majthényi Szabolcs, Domokos András)
Solingválogatott (Joó Kristóf, Litkey Farkas, Németh Pepe)

CSAPAT (hagyományos csapatsportok)
3x3-as női kosárlabdaválogatott
Ferencváros (férfi labdarúgás)
FTC-Telekom (férfi jégkorong)
FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda)
Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Női jégkorong-válogatott
Siófok KC (női kézilabda)
Sopron Basket (női kosárlabda)
Telekom Veszprém (férfi kézilabda)
Vasas Óbuda (női röplabda) 

LABDARÚGÁS (férfiak)
Cseri Tamás (Mezőkövesd)
Dibusz Dénes (FTC)
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Holman Dávid (Slovan)
Davide Lanzafame (FTC, Honvéd)
Willi Orbán (RB Leipzig)
Pátkai Máté (Mol Fehérvár)
Szalai Ádám (Hoffenheim, Mainz)
Szoboszlai Dominik (Salzburg)
Vida Máté (DAC)

LABDARÚGÁS (nők)
Csiki Anna (Ferencváros)
Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)
Fenyvesi Evelin (Ferencváros)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Mosdóczi Evelin (Ferencváros)
Rácz Zsófia (Haladás-Viktória)
Szabó Viktória (Ferencváros)
Turányi Lilla (MTK)
Vágó Fanny (St. Pölten, Ferencváros)
Zeller Dóra (Bayer Leverkusen)

A fogyatékos sportolók, csapatok, a fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők 10-es listáját ezúttal is a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze. Változás, hogy most ebben a négy kategóriában nem az MSÚSZ-tagok hagyományos szavazása dönt, hanem a MPB felkérte szakemberek, szakírók voksolnak.

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓI
FÉRFIAK

Déri Dávid (szervátültetett, triatlonos)
Fecske József (speciális olimpikon, erőemelő)
Földi Bence (hallássérült, kerékpáros)
Jenei Zoltán (speciális olimpikon, úszó)
Juhász Szebasztián (speciális olimpikon, tornász)
Juhász Zoltán (szervátültetett, bowlingozó)
Kiss Péter Pál (parakajakos)
Mezei Gergő (szervátültetett, atléta)
Mihálovits Tamás (szervátültetett, atléta)
Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező)

NŐK
Biacsi Ilona (paraatléta)
Ekler Luca (paraatléta)
Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)
Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó)
Illés Fanni (paraúszó)
Latinovics Lívia (speciális olimpikon, tornász)
Madarászné Mező Boglárka (kerekesszékes vívó)
Pap Bianka (paraúszó)
Szilágyi Zsanett (speciális olimpikon, úszó)
Tóth Irma (szervátültetett, asztaliteniszező)

FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐK
Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)
Galambos Zsolt (speciális, kosárlabda)
Marton Gergő (speciális, labdarúgás)
Milos Imre (szervátültetett, asztalitenisz)
Pethő Ferenc (szervátültetett, atlétika)
Pécsi Annamária (szervátültetett, triatlon, úszás)
Pruzsina István (parakajak-kenu)
Salamonné Szabó Éva (speciális, torna)
Szabó Álmos (paraúszás)
Szalma László (paraatlétika)

CSAPAT
Bowlingpáros (speciális, Borszéki Péter, Wendler Csaba)
Curling-válogatott (hallássérült)
Férfi asztalitenisz-csapat (para, Berecki Dezső, Csonka András, Zborai Gyula)
Férfi kosárlabda-válogatott (speciális)
Férfi labdarúgó-válogatott (speciális)
Férfi 4x100 méteres atlétaváltó (szervátültetett, Gelencsér Róbert, Jánka Sándor, Mezei Gergő, Zilaj Csaba)
Női görkorcsolyaváltó (speciális, Bartha Beatrix, Mayer Barbara)
Női kerekesszékes vívóválogatott (Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Madarászné Mező Boglárka, Veres Amarilla)
Road Race csapat (szervátültetett, Déri Dávid, Mezei Gergő, Venyercsán László)
Vegyes asztalitenisz-csapat (szervátültetett, Kóka Zoltán, Tóth Attila, Tóth Irma)

2020.01.23 23:27:26

Egyéb egyéni SZABÓ GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Dr. Bubó is mindig számíthatott Ursula nővérre.

2020.01.20 19:07:04

Egyéb egyéni MIHÁLYI ANDRÁS

PDC kontra BDO – tanulságos háttértörténet, nemcsak dartsőrülteknek.

2020.01.22 22:48:22

Egyéb egyéni BERTA MIHÁLY

ALAPVONAL. Bármennyire is tetszhet úgy a NOB különféle sales- és marketingosztályait vezető nagyfőnökeinek, hogy az ötkarika mint brand kezd kimenni a divatból, a sportágak jelentős részének még mindig az ottlét, vagyis a programban szereplés vágya határozza meg a tudatot.

2020.01.21 11:09:56

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2020.01.20 21:32:51

Egyéb egyéni L. PAP ISTVÁN

Száztíz éve született Takács Károly, London és Helsinki olimpiai bajnoka.