Darts-vb: véget ért a tündérmese, Dobey legyőzte Sherrockot

2019.12.27. 17:49
Fallon Sherrock búcsúzott a világbajnokságtól (Fotó: Twitter)
Chris Dobey 4:2-re legyőzte a PDC-világbajnokság történetének első női meccsnyertesét, Fallon Sherrockot a torna harmadik fordulójában, így a világranglista 22. helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe az angol belharcból. Glen Durrant Daryl Gurney-t, Simon Whitlock Mervyn Kinget búcsúztatta.

Ugyan az esti programban Gary Anderson Nathan Aspinall-lal, Michael van Gerwen pedig Stephen Buntinggal mérkőzik és kezdi meg egyúttal a negyedik fordulót, a PDC-darts-vb 12. napjának legnagyobb kérdése mégis az volt, folytatódik-e Fallon Sherrock tündérmeséje az Alexandra Palace-ban...

A vb történetének első (és második) női meccsnyertese a délutáni program harmadik találkozóján, a világranglista 22. helyezett Chris Dobey ellenében lépett táblához és jóval magabiztosan kiszállózásának köszönhetően, alacsonyabb körátlaggal is meg tudta nyerni az első szettjét (1:0).

Dobey azonban azonnal egalizált, csakhogy Sherrock a harmadik szettben – ismét csak sokkal pontosabb kiszállóinak köszönhetően (3/4 szemben az 1/6-tal) – újra előnybe kerüljön. A negyedik szettben is folytatódott a sorozat: aki az első leget kezdte, az nem tudta végül behúzni a játékot: Dobey ráadásul kétszer is elvette Sherrock kezdését, ezzel lesimázva ellenfelét, és másodszor is egalizálva (2:2).

Az ötödik szett is a trendnek megfelelően indult: Sherrock hátsó pályáról hozta az első leget, 124-es kiszállót dobva meg elsőre.

De Dobey rögvest visszabrékelte, aztán be is húzta a szettet – nem alacsony, 109.7 körátlaggal. Sherrock hiába kiszállózott ezúttal is zseniálisan, ez hatástalan volt (2:3).

A hatodik szettben, 0–1-nél Dobey egy 141-es kiszállóval egyetlen legre került a továbbjutástól,a bravúros mozdulatsoron Sherrock is csak mosolyogni tudott, pedig egyértelműnek tűnt, innen már nem fog tudni visszajönni a meccsbe.

Ez így is lett, a 22. helyen kiemelt angol egy újabb 109 feletti szettátlagot összehozva, 3–0-ra hozta a játékot (2:4). Dobey 101.09-es átlaggal lépett a negyedik körbe.

Fallon Sherrock (90.45), nem tudott újfent rácáfolni az esélyekre, s a legjobb 32 között búcsúzott a vb-től. Ám játékát (főleg kiszállóit) elnézve, alighanem visszatér még az Alexandra Palace-ba...

(...)

A 14. helyen kiemelt Simon Whitlock 90.94-es átlaggal is, komolyabb izgalmak nélkül búcsúztatta a 19. kiemelt Mervyn Kinget (89.51). Pedig az angol nagyon simán, 3–0-val hozta az első szettet, s már a másodikban is két leggel vezetett, amikor Whitlock egy pontos kiszállóval visszajött a játékba, innen aztán hozta a kezdését, majd hátsó pályáról, lélektanilag talán a legjobb pillanatban 180-at dobva megnyerte a harmadik legjét és ezzel egalizált a szettek számában az ausztrál. (1:1)

A harmadik szett ismét szorosan alakult és újabb fordítást hozott Whitlocktól, aki a negyedik szettet söpréssel hozta (3:1), így egyetlen megnyert játékra került a továbbjutástól. Az utolsó leget King rögvest egy hátsó pályáról megnyert leggel kezdte, ezzel úgy tűnt, nyomás alá helyezheti a 2010-es döntőst, de Whitlock (3–2, 4:1), aki ezzel szintén bejutott a legjobb tizenhat közé.

A délutáni program harmadik mérkőzésén, kisebb meglepetésre Glen Durrant (97.94) 4:2-re legyőzte, így búcsúztatta a hatodik kiemelt Daryl Gurney-t (96.84).

AZ ESTI PROGRAM ÖSSZEFOGLALÓJÁÉRT KLIKK IDE!

Gary Anderson (skót, 5.) (97.42)–Nathan Aspinall (angol, 12.) (97.97) 2:4
Michael van Gerwen (holland, 1.) (102.25)–Stephen Bunting (angol, 17.) (83.59) 4:0