Darts-vb: majdnem 9 nyilast dobott az osztrák, így is a 16-ban

2015.12.28. 18:06
Mensur Suljovic a legjobb 16 közé jutott (Fotó: Action Images)
Mensur Suljovic és ellenfele, David Pallett is egy dobásra került attól, hogy teljesítse a 2016-os PDC dartsvilágbajnokság első kilencnyilas játékát, s bár egyiküknek sem sikerült, óriási meccset játszottak, amely a végsőkig kiélezett volt, és az osztrák győzelmét hozta.

A hétfő délutáni program legkiélezettebb és legszínvonalasabb meccsét az osztrák színekben versenyző Mensur Suljovic és az első fordulóban a belga Kim Huybrechtset legyőző David Pallett játszotta. Suljovic az első leget 160-as kiszállóval nyerte meg, s 3–2-vel az övé lett a játszma. A másodikat Pallett 120-as kiszállóval lezárva egyenlített, majd a harmadikat 3–0-ra megnyerte.

A negyedikben egy nyíl hiányzott az osztráknak a vb első kilenc nyilasához – dupla 18 kellett volna hozzá, de mellé dobta, így térdre borulva átkozta magát. A tizedik nyíl viszont a mezőben kötött ki, s a negyedik szettel egyenlített Suljovic.

SULJOVIC MAJDNEM MEGDOBTA A VB ELSŐ 9 NYILASÁT

Az ötödikben Suljovic 124-es kiszállóval kezdett, majd a harmadik legben egyikük sem találta a dupla mezőt, az idegek csatáját végül Pallett nyerte meg. Ez sem volt elég neki ahhoz, hogy a játszma az övé legyen, Suljovic 3:2-es vezetést szerzett.

A hatodik játszma harmadik legjében Pallettnek nyílt esélye a kilenc nyilas játékra, de a dupla 12-be nem talált be. Neki ez csak a 12. nyilával sikerült, de a szett megnyerésével vigasztalódott.

Döntő játszmára került sor, amelyet Suljovic nyert meg, és a nyolcaddöntőbe jutott.

A nap első meccsén az egy körrel korábban Robert Thorntont kiejtő Alan Norris az Andy Hamiltont búcsúztató Joe Murnannel találkozott, és 4:1.re legyőzte angol riválisát. Murnan nem játszott alárendelt szerepet, de Norris a 180-as csatát is megnyerte, illetve kétszer olyan pontosan dobta a kiszállókat.

Norris a következő fordulóban Mark Websterrel találkozik, a walesi 4:0-ra kiütötte Terry Jenkinst. A 11. helyen rangsorolt angol egyszer dobhatott a szettért, de a második játszmában mindhárom nyilát elhibázta – többször már nem is jutott ilyen lehetőséghez, így véget ért a vb-je.