Darts-vb: gyönyörű meccsen jutott tovább a világelső

2016.12.28. 00:24
Michael van Gerwen (Fotó: AFP – archív)
Raymond van Barneveld és Phil Taylor 4:0-s győzelemmel jutott tovább a Londonban zajló dartsvilágbajnokság második fordulójából, és diadalt hozott a kedd este az első helyen kiemelt Michael van Gerwennek is – de neki igencsak meg kellett dolgoznia a sikerért Cristo Reyes ellen.

Michael van Gerwen magabiztosan, háromleges első játszmával kezdett Cristo Reyes ellen (1:0), de aztán a spanyol felnőtt a feladathoz, aminek az esti program legjobb meccsét köszönhetjük. A második játszmát Reyes oldotta meg három legből, méghozzá 115-ös átlaggal – sokat ígérő egyenlítés volt (1:1)!

A harmadikban Van Gerwen egy tekintélyt parancsoló 161-es kiszállással kétleges előnyre tett szert, csakhogy a következő két leg Reyesé volt. A holland egy dupla ötössel végül tekintélyt parancsolt, az övé lett a harmadik szett – majd a negyedik is, noha az első leget Reyes nyerte meg (3:1).

Az ötödik játszmában Van Gerwen egy látványos 164-es kiszállóval nyitott, de aki azt hitte, hogy a fáradni látszó spanyolt ez összetöri, nagyot tévedett: Van Gerwen is hibázgatott, így hiába tornáztatta meg a szpíker hangszálait a tizedik 180-asával, a legek végi összpontosításban Reyes volt a jobb, és elvitte a játszmát (3:2).

S ha már lúd, legyen kövér: a hatodik játszmában Reyes 2:1-re vezetett, közel volt az összesítésbeli egyenlítéshez, de a jó öreg dupla ötös megint a világelsőhöz méltón harcoló Van Gerwen kezére játszott. A döntő legben aztán Reyesnek 76-ról csak majdnem sikerült a kiszállás, a hollandnak összejött 25-ről, így ő nyert (4:2) – a spanyol pedig azzal vigasztalódhat, ha ez vigasz, hogy ilyen magas átlaggal (106.07) még soha senki nem veszített vb-meccset.

A másik holland, Raymond van Barneveld megnyerte az első tíz leget Alan Norris ellen, 103.59-es körátlaggal zárt, ami akkor a második legjobb volt ezen a világbajnokságon (késő este már „csak” a negyedik) – szóval a teljesítménye nagyon rendben volt. Barneveld szerda este Adrian Lewisszal játszik a nyolcaddöntőben, vagyis elégtételt vehet a tavalyi elődöntő elveszítéséért.

Phil Taylor a korábbi 33 próbálkozásból 32-szer legyőzte Kevin Paintert, úgyhogy nem meglepetés, hogy akárcsak tavaly, az idei második fordulóban is legyőzte riválisát (akivel mellesleg 2004-ben döntőt vívtak itt). Painternek jó esélye volt a harmadik játszma elcsenésére, de a szépítést elügyetlenkedte, és az egyre magabiztosabb Taylor végül simán hozta a meccset.