Darts-vb: érdekes délután – a 8. és a 9. kiemelt is kiesett

2016.12.27. 18:00
A nyolcadik kiemelt osztrák Mensur Suljovic és a kilencedikként rangsorolt skót Robert Thornton is kiesett a londoni dartsvilágbajnokság második fordulójában, az angol Dave Chisnall viszont továbbjutott.

Az Európa-bajnoki döntős Mensur Suljovic az első szett megnyerését követően 3:1-es hátrányba került a BDO korábbi világbajnoka, a walesi Mark Webster ellen, ám utána átlendült a holtponton, és egyenlített (3:3) – hogy aztán a döntő játszmát 3–0-ra elveszítse. Mensur Suljovic az első szett megnyerését követően 3:1-es hátrányba került a BDO korábbi világbajnoka, a walesi Mark Webster ellen, ám utána átlendült a holtponton, és egyenlített (3:3) – hogy aztán a döntő játszmát 3–0-ra elveszítse.

VAN GERWEN DÖRZSÖLHETI A TENYERÉT

Mensur Suljovicon (8.) és Robert Thorntonon (9.) kívül az első 16 kiemeltből eddig csak Stephen Bunting (16.) esett ki – mindannyian a tábla legfelső negyedében, vagyis a világelső Michael van Gerwen ágán szerepeltek.

Az osztrák játékos kiesése a borzasztóan gyenge kiszállási mutatójának tudható be, mindössze 21 százalékos (56/12) hatékonysággal fejezte be a legeket. Sokkal jobban Webster sem teljesített (59/17 – 29%), de a győzelemhez ez is elegendőnek bizonyult.

A nyolcadik kiemelt Robert Thornton az északír Daryl Gurneyvel csapott össze, aki szenzációsan kezdte a mérkőzést, az első két szettet 104.86-os körátlaggal zárta, és egyszer sem engedte kiszállóra dobni esélyesebb skót riválisát (2:0). Thornton játéka ezek után feljavult, míg Gurneyé visszaesett, így – ha már darts – 180 fokos fordulatot vett a mérkőzés, és a skót 3:2-re fordított.

Ezek után azonban némileg váratlanul Gurney feltámadt, kiharcolta a döntő szettet, amelyet 3–0-ra meg is nyert, ezzel búcsúztatta a világranglista kilencedik helyezettjét, és készülhet az első vb-nyolcaddöntőjére a PDC szervezetnél. Összehasonlítva az előző meccs teljesítményeivel: Gurney 51.5 százalékban (33/17) dobta be a kiszállóit.

A hetedik kiemelt Dave Chisnall dolgát megnehezítette honfitársa, az első világbajnokságán részt vevő Chris Dobey, ám a fiatal angol játékos az utolsó két szettben már nem tudott olyan magas szinten játszani, mint az első négyben (2:2). Az ötödik és a hatodik játszmában Chisnall már csak egy leget veszített, és kvalifikálta magát a legjobb 16 közé, ahonnan korábban még egyszer sem jutott tovább.