Darts-vb: elképesztő hullámvasút után kiesett Phil Taylor!

2015.12.30. 21:55
Jelle Klaasen meccsnyílról visszaengedte Phil Taylort, majd meccsnyílról fordítva továbbjutott! (Fotó: Action Images)
A darts-vb nyolcaddöntőjében a negyedik helyen kiemelt skót Peter Wright óriási csatában búcsúztatta Dave Chisnallt. A 14-szeres világbajnok Phil Taylor számára viszont a nyolcaddöntő jelentette a végállomást, miután elképesztően fordulatos meccsen kikapott Jelle Klaasentől.

A két klasszis idei hatodik összecsapására került sor, az előzmények pedig egyértelműen Chizzy mellett szóltak, hiszen 4–1-re vezetett.

És rögvest meg is nyerte az első szettet, amire Wright egy 3:0-val felelt, de az angol sem volt rest, jött az újabb nullázás – volt közte egy 160-as kiszálló is (1:2).

A 160-as kiszálló sem elég

Ezt két 3:1-es játszma követte ellentétes győztessel, így 3:2-re még mindig Chizzy vezetett. Jött Wright válasza, de 3:3-nál 3:2-es Chisnall-előnynél az angol meccsnyílhoz jutott. Ezzel nem tudott élni, a skót fordított – egy 127-es bréket is bemutatva (3:3, 3:4). Chisnall nem adta fel és egy 130-as brékkel visszajött a meccsbe, de innentől már nem nyert leget – így hiába mutatott be öt 100 feletti kiszállót, a legfontosabbat elrontva kikapott (4:3).

Alan „Chuck” Norris 4:1-re legyőzte Mark „A Pók” Webstert, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Phil Taylor–Jelle Klaasen

Taylor nem kezdett erősen, de a 3:2-re elveszített első szettre 3:0-val felelt, így egyenlített. Klaasen sem vett vissza, 3:1-gyel előnybe került, majd 2:2-nél meccsnyílhoz jutott – de nem élt vele!

Erre pedig kis híján ráfázott, hiszen Taylor megfordította a leget, ezzel egyenlített, majd egy brékkel 2:0-ra ellépett a döntő szettben, ahol már neki volt meccsnyila – de ő is hibázott!

Ettől pedig vérszemet kapott a holland, aki sorra dobálta a 180-akat – összesen 15-ig jutott! –, így eljutottak a torna 500., majd 501. maximális köréig is, Klaasen pedig zsinórban négy leget megnyerve fordított, és bejutott a nyolc közé!