Darts: Dave Chisnall a Home Tour negyedik elődöntőse

2020.05.29. 23:54
Chisnall bejutott a harmadik fordulóba a Home Touron (Fotó: PDC Twitter)
A világranglista 11. helyén álló Dave Chisnall érvényesítette a papírformát, és két győzelem mellett egy vereséggel továbbjutott a PDC Home Tour második szakaszának négyes csoportjából. További négy hely kiadó az elődöntős csoportokban.

A továbbjutás egészen az utolsó mérkőzésig nyitott maradt, igaz, ez az első három találkozó 6–5-ös végeredményét látva talán nem is meglepő. A világranglista 71. helyén álló Geert Nentjes azonban hiába várta veretlenül Chisnallt, így is bravúrra lett volna szüksége az angollal szemben. Ez azonban elmaradt (3–6).

A kvartett harmadik helyén az angol Darren Webster (vr-27.), a negyediken az ausztrál Damon Heta (vr-106.) végzett.

Kisebb statisztikai csoda, hogy az est negyedik mérkőzésén Chisnall és Webster egyaránt 94.99-es háromnyilas átlagot dobott – ennek ellenére a világranglistán előkelőbb helyen álló angol 6–2-re hozta a honfitársak csatáját.

A kiírás értelmében a második szakasz nyolc továbbjutója két négyes csoportban küzd majd a fináléba kerülésért, ahol majd ismét négyes körmeccsek döntenek a Home Tour trófeájának sorsáról.