I. SZ. 2019.08.10 16:39 Frissítve: 2019.08.11 02:48

Darts: a PDC ászait legyőzve nyert tornát a 32 éves ausztrál

Az ausztrál Damon Heta világbajnokokat legyőzve megnyerte a PDC darts World Series sorozatának brisbane-i tornáját.

Damon Heta élete legnagyobb sikerét aratta Brisbane-ben

A 32 éves versenyző élete legnagyobb sikeréhez a pénteki első fordulóban James Wade-et győzte le, szombaton a negyeddöntőben a kétszeres világbajnok Gary Andersont, az elődöntőben Simon Whitlockot, a döntőben pedig az egyszeres vb-győztes Rob Crosst.

A viadalon szerepelt a világelső Michael van Gerwen is, őt a negyeddöntőben Daryl Gurney múlta felül.

A World Series erőpróbáin 16-16 versenyző vesz részt, a PDC nyolc meghívott versenyzője a helyi legjobbakkal találkozik az első fordulóban. A 2019-es széria Las Vegasban kezdődött, Németországban folytatódott. Brisbane után a jövő héten Melbourne, majd az új-zélandi Hamilton ad otthont a versenynek, míg a sorozat döntőjét november első napjaiban Amszterdamban rendezik meg.

Ott a sorozat legjobb nyolc játékosa indul, a pontversenyt jelenleg Peter Wright vezeti Cross, Nathan Aspinall és Heta előtt.

2020.02.17 23:16:07

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Ez nem ellenőrizetlen forrású és hitelességű átigazolási pletyka Cristiano Ronaldóról vagy Lionel Messiről – mert velük minden hírt el lehet adni –, hanem a magából erkölcsileg kifordult rögvalóság.

2020.02.17 13:55:49

Egyéb egyéni SZÖLLŐSI GYÖRGY (Berlin), HATÁR DÁVID, LAKNER GÁBOR (Budapest)

A nőknél ismét Simone Biles nyert • A dél-afrikai rögbiválogatott az Év csapata • Dirk Nowitzki életműdíjat kapott.

2020.02.11 23:55:14

Egyéb egyéni S. T. J.

A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

2020.02.11 19:43:42

Egyéb egyéni KOHÁN GERGELY (Róma)

Lévai először dobogós felnőtt-világversenyen, a magyar küldöttség már három éremnél tart.