Birkózás: Takács István aranyérmes a junior-vb-n

MTI MTIMTI MTI
2019.08.18. 20:12
Takács István aranyérmet nyert (Fotó: Martin Gábor, UWW/MBSZ)
Takács István a kötöttfogásúak 82 kilogrammos súlycsoportjában aranyérmet nyert a Tallinnban rendezett junior birkózó-világbajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a BVSC-Zugló junior Európa-bajnok sportolója szombaton dél-koreai, fehérorosz, ukrán és iráni ellenfeleit legyőzve döntőbe jutott, ahol vasárnap orosz riválisa ellen nyert 7:2-re, így 2012 után ismét junior világbajnoki címet ünnepelhet a magyar birkózás.

A kadet világ- és Európa-bajnok, junior kontinensbajnok Szőke Alex is éremért birkózhatott az észt fővárosban, azonban török ellenfele 1:1-es eredménnyel, később szerzett ponttal jobbnak bizonyult nála, így ötödikként zárt.

A magyar birkózók közül kedden a szabadfogású Mester Milán (79 kg), csütörtökön Nagy Bernadett (76 kg), szombaton pedig a kötöttfogású Vitek Dáriusz (130 kg) bronzérmet szerzett.