Az év edzője: íme, ennyivel maradt le Storck a dobogóról!

2017.01.13. 19:48
Bernd Storck a Svájc elleni őszi vb-selejtezőn (Fotó: Szabó Miklós)
A Magyar Sportújságírók Szövetsége pénteken nyilvánosságra hozta az M4 Sport – Az év Sportolója Gála 2016 szavazásának végeredményét, az egyes kategóriák első tíz helyezettjének sorrendjét. Kiderült: Bernd Storck, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a negyedik helyen végzett az edzők versengésében.

Nemcsak a labdarúgókkal az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe jutó Bernd Storckot, hanem a háromszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta edzőjét, Somogyi Bélát is sokan hiányolták az első három helyezett közül – mint a listából kiderül, a negyedik és az ötödik helyen végeztek, a harmadik helyezett Kulcsár Győzőtől 73, illetve 180 ponttal lemaradva.

Mint ismert, az edzők versengését Shane Tusup nyerte meg – Hosszú Katinka edző-férje meglehetősen nagy különbséggel előzte meg Dárdai Pált, a Hertha BSC vezetőedzőjét.

Storck tanítványai megnyerték az év csapatáról döntő szavazást, míg Kozák Danuta második lett a nők között. Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke még a gálán nyilvánosan megköszönte Storcknak a 2016-ban elvégzett munkáját.

A voksoláson 370 sportújságíró vett részt (ilyen sokan még sohasem szavaztak).

A résztvevők kategóriánként tízes listákból választottak; erősorrendben három névre kellett szavazniuk, az első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért egy pont járt.

AZ ÖSSZES KATEGÓRIA SZAVAZÁSÁNAK VÉGEREDMÉNYE PONTSZÁMOKKAL ITT!