Asztalitenisz csapat-vb: újabb magyar vereség a férfiaknál

MTI MTIMTI MTI
2014.04.30. 15:07
A nők négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel állnak (Fotó: MTI/EPA/Ota Kijosi)
Negyedik mérkőzésén a harmadik vereségét szenvedte el a magyar férfi asztalitenisz-válogatott a tokiói csapat-világbajnokságon: Pázsy Ferenc együttese a szerdai második meccsén 3–1-re maradt alul a franciákkal szemben.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a gárda egyetlen győzelmét Kosiba Dániel aratta. A magyar együttes – amelynek célja, hogy megőrizze élvonalbeli tagságát, s ehhez az első 16 között kell zárnia – a csütörtöki zárókörben a házigazda japánokkal találkozik.

A Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) tokiói kongresszusán jóváhagyta a következő évek világbajnoki helyszíneit. Jövőre a kínai Szucsou lesz az egyéni – egyes és páros – vb házigazdája, míg a következő, 2016-os csapat-vb-t a malajziai fővárosban, Kuala Lumpurban rendezik.

A 2017-es egyéni tornának Németország adhat otthont, de az még nem dőlt el, hogy melyik városban lesznek a küzdelmek. Az idei csapat-vb most zajlik a japán fővárosban.

A magyar női asztalitenisz-válogatott Póta Georgina vezérletével 3–1-re nyert az ausztrálok ellen, így négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel áll.