Asztalitenisz: Appelgren és Persson is asztalhoz áll a Körcsarnokban

MTI MTIMTI MTI
2014.10.06. 20:58
Külföldi sztárvendégek is ütőt ragadnak az asztaliteniszezők december 20-i gáláján, a Generációk Csatáján a Körcsarnokban.
A kiváló játékos, Fazekas Péter által megálmodott eseményen – amelynek bevételét az utánpótlás javára fordítják a szervezők - az elmúlt évtizedek hazai nagyságai mellett, itt lesz a svédek két korábbi extraklasszisa, a négyszeres világ- és kilencszeres Európa-bajnok Mikael Appelgren, valamint az ötszörös világ- és kilencszeres Európa-bajnok Jörgen Persson is – tájékoztatta az MTI-t hétfőn a lebonyolításban közreműködő sportági szövetség. Az 52 éves Appelgren volt a legutóbbi budapesti asztalitenisz Eb, az 1982-es kontinensviadal férfi egyesének aranyérmese, a 48 esztendős Persson pedig – aki néhány éve a BVSC Bajnokok Ligája-résztvevő csapatát erősítette – huszonhárom éve aratta legnagyobb egyesbeli sikerét, amikor világbajnokságon állhatott a dobogó tetejére. A tervek szerint a legendás skandináv asztaliteniszezők egymással játszanak bemutatót, majd Appelgren megmérkőzik Klampár Tiborral, a gálához kötődő férfi verseny győztesének pedig Persson lesz a kihívója.