HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI 2009.12.14 12:55 Frissítve: 2015.03.26 13:12

A szakszövetségek megválasztották az év legjobbjait

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. A sakkozó Polgár Judit 14., a sífutó Tagscherer Zoltán 12. alkalommal végzett az élen. Czink Melinda először nyert a teniszezők között.

HIRDETÉS

 

Czink Melinda először lett az év legjobbja (Fotó: Action Images  - archív)
Czink Melinda először lett az év legjobbja (Fotó: Action Images - archív)
 KORÁBBI GYŐZTESEK

Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik 14. sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 12. alkalommal végzett az élen.

Különlegesség, hogy a röplabdázó Kántor Sándor – aki nyolcadszor nyert – ezúttal már játékos-edzőként és egyben szövetségi kapitányként bizonyult a legjobbnak.

A teniszezők között az ebben az évben kiváló teljesítményt nyújtó és a világranglistán a 37. helyre felkapaszkodó Czink Melinda győzött.

A Magyar Labdarúgó-szövetség már korábban nyilvánosságra hozta, hogy a 2008-as győztes Juhász Rolandot nevezte meg az idei év legjobbjának.

A tavalyi elsők közül 48 sportoló védte meg címét.


A LEGJOBBAK NÉVSORA ANNAK MEGJELÖLÉSÉVEL, KI HÁNYADSZOR VÉGZETT AZ ÉLEN
Asztalitenisz
Jakab János (Lombard AC) 3.
Tóth Krisztina (Kroppach) 11.
 
Autósport
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport Kft.) 1.
Walterné Dancsó Andrienn (Főnix Motorsport) 2.
 
Atlétika
Pars Krisztián (Dobó SE) 3.
Papp Krisztina (UTE) 2.
 
Baseball/Softball
Lupták Péter (Óbuda Brick Factory) 2.
Balatoni Krisztina (Hungarian Astros) 6.
 
Birkózás
Kiss Balázs  (BVSC) 1.
Sastin Mariann (Csepel) 5.
 
Bridzs
Ferenciné dr. Réti Zsuzsanna (Tordasi Bridzs Egyesület) 1.
dr. Winkler Gábor (XII. Kerületi Önkörmányzat Hegyvidék SE) 4.
 
Búvársport
Kanyó Dénes (Szegedi Muréna Úszó és Búvárklub, uszonyos) 2.  
Károlyi Csilla  (EDP SE Orosháza, uszonyos) 1.  
Balázs Péter  (Amphora Búvárklub, Budapest, tájékozódási) 7.
Bognár Bernadett  (DVCSH UBSE, Dunaújváros, tájékozódási) 2.
Pusztai Máté (Piranha Vízihoki Egyesület, Pécs, víz alatti hoki) 1.
Szeli István (UWR Tiszavirág SE, Budapest, víz alatti rögbi) 1.  
 
Curling
Nagy György (Westbay SC) 6.
Szekeres Ildikó (Westbay SC) 6.
 
Cselgáncs
Ungvári Miklós (Erzsébetvárosi MTK) 3.
Mészáros Anett (BHSE) 2.
 
Darts
Bezzeg Nándor (Gilde Darts Club) 4.
Kiss Viktória (Sport Darts Club) 2.
 
Erőemelés
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 3.
Petróczki Magdolna (Body Power SE Kiskunmajsa, erőemelés) 4.
Kovács Ferenc (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 1.
Hadi Zoltán (Barcsi VSE, erőemelés) 1.
 
Evezés
Varga Tamás (Démász Bajai Spartacus) 7.
Alliquander Anna (Danubius NHE) 3. és Hajdú Zsuzsanna (Csepel EK) 2.
 
Fallabda
Krajcsák Márk (Pro Squash AkadémiaGriff) 7.
Kecse-Nagy Helga (Tisza Szeged SE) 2.
 
Golf
ifj. Tóth János (Budapest Highland Golf Club) 4.
Szurovszky Zsuzsa (Pannonia Golf and Country Club) 1.
 
Görkorcsolya
Molnár Márk (Szombathelyi Korcsolyázó Diáksport Egyesület) 1.
Kollár Anna (Szombathelyi Korcsolyázó Diáksport Egyesület) 1.
 
Hosszútávúszás
Kovács Rita (Nyíregyházi TKSE) 3.
Gercsák Csaba (Jövő SC-Veolia) 3.
 
Jégkorong
Palkovics Krisztián (Sapa Fehérvár AV 19) 5.
Huszák Alexandra (UTE-Marilyn) 1.
Lencsés Tamás (Győri ETO HC, inline) 1.
 
Kajak-kenu
Vajda Attila (Démász-Szegedi VE) 3.
Kovács Katalin (BHSE Domino Honvéd) 10.
 
Karate
S. Kovács Ádám (Maccabi Vívó és Atlétikai Klub) 7.
Szepesi Csenge (Kamikaze Kyokushin Karate Kai, Sopron) 1.
 
Kerékpár
Kusztor Péter (Atlas Romer’s, országút) 1.
Király Mónika (Mosonmagyaróvár, országút) 3.
Ivanics Gergely (Betonexpressz 2000, pálya) 1.
Hazai Boglárka (BVSC, pálya) 1.
Tisza Zoltán (Betonexpressz 2000, terep) 1.
Benkó Barbara (Rothaus Cube, terep) 1.
Rozsenich Gábor (Soproni Autóklub BMX SE, BMX) 1.
Buruczki Szilárd (PCCCMagellanXiont, hegyikerékpár) 1.
Benkó Barbara (Rothaus Cube, hegyikerékpár) 3.
 
Kézilabda
Nagy László (FC Barcelona) 1.
Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC) 2.
 
Kick-box
Dancsó Zoltán (Kondor és Sragnerr Controll SE, Szombathely) 1.
Dancsecs Bojána (Dinamica SE, Körmend) 2.
 
Korcsolya
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 10.
Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Jéghegy SC) 1.
Hoffmann Nóra, Makszim Zavozin (jégtánc, Piruett SE) 1.
Heidum Bernadett (rövid pályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 1.
Knoch Viktor (rövid pályás gyorskorcsolya, PKSE) 2.
Valóczi Boglárka (gyorskorcsolya, MTK) 1.
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberény SE) 5.
Team Passion (szinkronkorcsolya válogatott) 2.
 
Kosárlabda
Lóránt Péter (Burgos) 1.
Fürész Emőke (Szeviép-Szeged) 1.
 
Labdarúgás
Juhász Roland (RSC Anderlecht) 2.
Jakab Zsanett (MTK) 2.
Lódi Tamás (futsal, Duna Takarék ETO FC) 2.
Szekér Anita (futsal, Univerzum) 1.
Fekete Viktor (strandlabdarúgás, Goldwin Pluss) 1.
 
Lovassport
Lázár Zoltán (fogathajtás) 4.
 
Motorsport
Németh Balázs (Junior Motorsport Club/Balatonring Team, gyorsasági) 1.
 
Műugrás
Gondos Flóra (Rugóláb Lendület Sportegyesület) 1.
Férfi versenyzőt nem jelölt a szövetség
 
Ökölvívás
Káté Gyula (Únió Kispest) 3.
Ducza Anita (NYVSC) 2.
 
Öttusa
Marosi Ádám (Bp. Honvéd) 1.
Gyenesei Leila (Alba Volán) 2.
 
Rögbi
Gyurcsik Achilles 1.
Gyolcsos Mária 1.
 
Röplabda
Kántor Sándor (Diamant-Kaposvár) 8.
Sándor Renáta (BSE-FCSM) 1.
Tóth II Gábor, Bagics Bence (strandröplabda) 2.
Dambendzet Nathalie, Józsa Zsuzsanna (strandröplabda) 2.
 
Sakk
Almási Zoltán (Honvéd Auróra SE) 5.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) 14.
 
Bene Márton (alpesi sí, Fullsport SE) 2.
Berecz Anna (alpesi sí, Fullsport SE) 4.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 12.  
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 2.
Gombos Károly (sílövészet, Gyöngyösi Zalka SE) 1.
Szöllősi Kitty (sílövészet, Miskolci Honvéd) 3.
Csukovics Ármin (síugrás, Latex Kőszegi SE) 1.
 
Sportlövészet
Sidi Péter (Komáromi VLK) 6.
Biatovszki Míra (Szeged Városi Lövészklub) 1.
 
Súlyemelés
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 1.
Magát Krisztina (BKV Előre) 2.
 

Szektorlabda

Seremet Szilárd (Hírös ALSE, szektorlabda) 2.
Pákai György (Tiszavasvári SE, 12 érintéses) 1.
 
Szinkronúszás
Fazekas Eperke (egyéni, SYNUS SC) 1.
Kovács Dorottya, Stumpf Kata (páros, BVSC) 1.
 
Szörf
Koszti Gábor (Gradus Szörf Klub) 2.
Detre Dia (Kenese MarinaPort) 5.
 
Szumó
Papp György (Esztergomi BSE) 1.
Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus SE) 1.
 
Tájfutás
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 3.
Makrai Éva (Zalaegerszegi Tájfutó Club) 4.
 
Teke
Kakuk Levente (Szegedi TE) 4.
Drajkó Gabriella (BKV Előre) 2.
 
Tekvondó
Tóth Balázs (Tájfun SE) 9.
Kotsis Edina (BHSE)) 4.  
 
Tenisz
Czink Melinda (Bp. Spartacus SE) 1.
Balázs Attila (Kiskastély SE) 1.  
 
Tollaslabda
Tóth Henrik (Hajdú Gabona Debreceni TC) 4.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 1.
 
Torna
férfi szertorna: Berki Krisztián (UTE) 4.
női szertorna: Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 3.
rg: Vass Dóra (Garantiqua Óbuda-Kalász RG) 3.
aerobik: Roik Zsolt (Vasas) 2. és Lendvay Dóra (Budaörsi DSE) 1.
gumiasztal: Juhász Zsolt (UTE) 3. és Szabó Andrea (Szolnoki Honvéd) 3.
sportakrobatika: Meleg Dóra, Xue Andrea, Vincze Borbála (FTC, felnőtt trió) 2.
 
Triatlon
Török Dániel (TVK Mali TK) 1.
Szabó Zita (DSC-DSI) 2.
 
Úszás
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia) 2.
Hosszú Katinka (Bajai SVSC) 1.
 
Versenytánc
Andrea Silvestri, Váradi Martina (latin) 2.
László Csaba, Mikes Anna (standard; tíztánc) 3.
Horváth Márk, Kis Katalin (akrobatikus rock and roll) 1.
 
Vitorlázás
Vadnai Benjámin (Balatonfüredi Yacht Club) 1.  
Karé Réka (Balatonfüredi Yacht Club) 1.
 
Vívás
Decsi Tamás (Kertvárosi VK) 1.
Nagy Orsolya (BSE) 1.
 
Vízilabda
Kiss Gergely (Primorac Kotor) 1.
Szűcs Gabriella (Dunaújvárosi Főiskola-Elco) 1.

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.10.20 12:41:06

Egyéb egyéni LIPICZKY ÁGNES

A MOB elnöke büszke a magyarok ifjúsági olimpián nyújtott teljesítményére.

2018.10.19 23:20:22

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2018.10.18 23:03:24

Egyéb egyéni BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. Tokióban, Párizsban megkaphatjuk a bizonyítékot is.

2018.10.17 23:08:43

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ideális körülmények között a sportpszichológusnak itt már vastagon benne kellene lennie a történetben. Leginkább azzal, hogy tudatosítsa a sportolóban: a sérüléssel és fájdalommal kapcsolatos érzései, gondolatai teljesen normálisak, a sikeres rehabilitáció részét képezik. Hasonló asszisztenciában azonban egyelőre kevesen részesülnek.

2018.10.17 00:00:47

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Nyilván sporteseményen önként munkálkodni más tétel, mintmondjuk százhetven éve, 1848-ban a haza hívására – »Kossuth Lajos azt üzente...« – magunktól bevonulni a honvédség lobogója alá.

HIRDETÉS
HIRDETÉS