Továbbra sincs sikerélmény Nagybecskereken

2010.09.08. 00:56
A mieink (pirosban) között ezúttal sem volt tökéletes az összhang (Fotó: cev.lu)
Képtelen kimászni a gödörből a magyar női válogatott a szerbiai junior röplabda Európa-bajnokságon. Negyedik meccsén, Szlovákia ellen is 3:0-s vereséget szenvedett.

A selejtezőcsoportját áprilisban megnyerő magyar válogatottnak nem jut sikerélmény a szerbiai női junior kontinensviadalon, ráadásul Szlovákiát sem tudta megszorítani kedden Nagybecskereken. Pontosabban az első és a harmadik szett derekáig tudta tartani a lépést, de a két felvonás utolsó harmadában nem osztottak neki lapot.

Az elsőben 16:15 után elszáguldottak a szlovákok (21:15), a harmadikban pedig 18:18 után hat pontot szerzett sorozatban a hatásosan blokkoló rivális, és máris meccslabdához jutott. A második játékrészben sajnos végig alárendelt szerepet játszottak lányaink. A végeredmény tükrözte nagy különbség azért érdekes, mert az egész meccs folyamán – főleg a liberó Molcsányi Rita, valamint Dékány Bernadett és Papp Dóra jóvoltából – jobban fogadta a nyitásokat a Szabados István edzette csapat, ám ez nem hatott ki eléggé a támadásbefejezésekre.

„Nem tudom, mi történik a csapatommal. Akarat, lelkesedés és erő nélkül játszunk. Nagyon szomorú vagyok" – mondta a meccs után Szabados István szövetségi edző.

Maradt esetleges vigaszhozónak a szerdai, törökök elleni mérkőzés, amelyen az előzmények után egy játszmagyőzelemmel is elégedettnek kell lennünk.

NŐI JUNIOR RÖPLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZERBIA
II. CSOPORT, 4. FORDULÓ
Szlovákia–Magyarország 3:0 (18, 18, 19)
Nagybecskerek, 200 néző. V: Reichardt (holland), Szimonovics (szerb)
SZLOVÁKIA: Kosová 10, Smataniková 1, Palgutová 8, Abrahamová 11, Krisková 5, Radosová 17. Cs: Nikmonová (liberó), Drobnaková 1
MAGYARORSZÁG: Tálas 1, Dékány 2, Miklai 7, Horváth G. 8., Porubek 10, Vacsi 8. Cs: Molcsányi (liberó), Papp 2, Dzunics 5, Lutter 1, Soós. Szövetségi edző: Szabados István

A másik két mérkőzésen: Törökország–Lengyelország 3:0 (20, 15, 16), Németország–Olaszország 3:0 (21, 19, 23)
Az állás: 1. Olaszország 7 pont (9:3), 2. Németország 7 (10:4), 3. Szlovákia 7 (10:6), 4. Törökország 6 (8:7), 5. Lengyelország 5 (4:9), 6. MAGYARORSZÁG 4 (0:12)