Rögbi-vb: Új-Zéland kilenc célja, a legenda rekordja

2015.09.25. 08:03
Új-Zéland kilenc célt szerezve kiadós verésben részesítette Namíbiát az angliai rögbi-világbajnokságon. Ezzel a magabiztos teljesítménnyel a címvédő vezeti a C-csoportot.

A hatodik percben nyílt ki az új-zélandi célzsák,az All Blacks már az első félidőben ötöt vitt ellenfelének. A szünet után picit alábbhagyott az új-zélandi lendület, a második felvonás négy céljából kettőt az utolsó öt percben vittek. Namíbia első pontját a 14. percben büntetőből szerezte, az 51. percben pedig összejött a becsületcél is.

Az új-zélandiak alapembere, Richie McCaw ezúttal csereként szállt be a második félidő közepén. A 34 éves, turpisságairól, olykor sunyi megmozdulásairól ismert klasszis a 18 vb-meccsét játszotta, megdöntve ezzel Sean Fitzpatrick új-zélandi rekordját. Nemzetközi összevetésben az angol Jason Leonard 22 vb-meccsel áll az első helyen.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG
C-CSOPORT
Új-Zéland
–Namíbia 58–14 (34–6)
Az állás: 1. Új-Zéland 9 pont (84–30), 2. Grúzia 4 (17–10), 3. Tonga 1 (10–17), 4. Argentína 0 (16–26), 5. Namíbia 0 (14–58)