Rögbi-vb: Japán legyőzte Skóciát is, csoportelsőként jutott tovább

H. D.H. D.
2019.10.13. 14:58
Japán Írország után Skóciát is legyőzte (Fotó: AFP)
A Japánban zajló rögbi-világbajnokság A-csoportjának záró fordulójában a házigazda 28–21-re legyőzte Skóciát, így veretlenül, csoportelsőként jutott be a legjobb nyolc közé.

Skóciának a továbbjutáshoz le kellett volna győznie Japánt, ám hiába szerzett gyorsan vezetést végül alulmaradt, így búcsúzott a tornától. A házigazda az első félidőben három célt vitt, majd a fordulás után még egyet. Ezt követően hiába hajráztak nagyot a skótok, Japán 28–21-re nyert, és történelmet írt, hiszen korábban sosem jutott be a világbajnokság egyenes kieséses szakaszába. Az A-csoportot veretlenül megnyerő házigazda Dél-Afrikával találkozik a negyeddöntőben.

A Japán–Skócia mérkőzés összefoglalója

Wales a nehézkes kezdés után a második félidőben már nem hagyott esélyt a sereghajtóként záró Uruguaynak: 35–13-ra nyert, így csoportelsőként továbbjutott, és elkerülte a jóval nehezebbnek tűnő felső ágat az egyenes kieséses szakaszban.

A Wales–Uruguay mérkőzés összefoglalója

Az Egyesült Államok–Tonga – tét nélküli – mérkőzés szünetében kisebb meglepetésre vezettek az amerikaiak, a fordulás után azonban nem tudták tartani a tongaiakat, akik fordítottak (19–31), így egy győzelemmel a csoport negyedik helyén zárták a tornát.

Az Egyesült Államok–Tonga mérkőzés összefoglalója

A szombatra tervezett Anglia–Franciaország és Új-Zéland–Olaszország mérkőzéshez hasonlóan a Namíbia–Kanada összecsapás is elmaradt a Hagibisz tájfun miatt.

A csoportokból az első két csapat jutott a legjobb nyolc közé, mellettük a harmadik helyezettek szintén kvalifikálták magukat a 2023-as franciaországi világbajnokságra.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
A-CSOPORT

Japán–Skócia 28–21 (21–7)
A csoport végeredménye: 1. Japán 19 pont, 2. Írország 16, Skócia 11, 4. Szamoa 5, 5. Oroszország 0

B-CSOPORT
Namíbia–Kanada 0–0– tájfun miatt törölték
A csoport végeredménye: 1. Új-Zéland 16 pont, 2. Dél-Afrika 15, 3. Olaszország 12, 4. Namíbia 2, 5. Kanada 2

C-CSOPORT
Egyesült Államok–Tonga 19–31 (12–7, 7–24)
A csoport végeredménye: 1. Anglia 17 pont, 2. Franciaország 15, 3. Argentína 11, 4. Tonga 6, 5. Egyesült Államok 0

D-CSOPORT
Wales–Uruguay 35–13 (7–6, 28–7)
A csoport végeredménye: 1. Wales 19 pont, 2. Ausztrália 16, 3. Fidzsi-szigetek 7, 4. Grúzia 5, 5. Uruguay 4

A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér, ezen felül bónuszpontot kap az a csapat, amely egy meccsen legalább négy célt ér el, illetve legfeljebb hét ponttal kap ki.