Rögbi-vb: Gál Csaba is beszállt minden idők legnagyobb fordításába

2015.10.07. 09:26
A román játékosok ünnepelnek, a kanadaiak szomorkodnak (Fotó: AFP)
A román válogatott 0–15-ről nyert Kanada ellen az angliai rögbi-világbajnokság csoportkörében: ez a vb-k történetének legnagyobb fordítása.

Az első félidő hajrájában célt szerző kanadaiak a szünet után újabb célt vittek, majd az 57. percben szerzett büntetővel már tizenöt pontos előnyre tettek szert. Románia számára azonban innen is volt visszaút: Mihai Macovei az 53., majd a 74. percben is célt szerzett, így a hajrában egypontosra csökkent a hátrány. A jutalomrúgásokat pontokra váltó Florin Vlaicunak a 78. percben megítélt büntetőnél sem remegett meg a lába. Értékesített büntetője újabb három pontot, román fordítást és győzelmet ért. A román válogatott egyetlen magyar nemzetiségű játékosa, a kolozsvári születésű Gál Csaba az 52. percben állt be.

Leicester kiváltságos helyzetben van: vasárnap az Argentína–Tonga találkozón Diego Maradona jelenléte dobta fel a hangulatot, ezúttal pedig egy sportágtörténeti esemény. A vb-szereplését e vereséggel befejező Kanada mind a négy találkozóján kikapott ugyan, de nem távozik üres kézzel: a románok elleni meccs előtt az olaszok elleni találkozóért is begyűjtötte a vesztesbónuszt. A tengerentúli együttes korábban soha nem veszítette el minden vb-meccset. Eddig egy alkalommal végzett nyeretlenül – 2007-ben –, de akkor is összehozott legalább egy döntetlent. Románia legutóbb, 2011-ben nyeretlenül és pont nélkül zárta a vb-t, most pedig zárásként még játszik az olaszokkal.

A keddi játéknap másik mérkőzésén Fidzsi-szigetek hét célt szerezve átrobogott Uruguayon. Az óceániai együttes ezzel a győzelemmel búcsúzott el a tornától.

RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT

Fidzsi-szigetek–Uruguay 47–15 (26–10)
Az állás: 1. Ausztrália 13 pont (126–29), 2. Wales 13 (105–47), 2. 3. Anglia 6 (73–72), 4. Fidzsi 5 (84–101), 5. Uruguay 0 (27–166)

D-CSOPORT
Kanada–Románia 15–17 (8–0)
Az állás: 1. Írország 14 (110–26), 2. Franciaország 14 pont (111–39), 3. Olaszország 5 (42–66), 4. Románia 4 (38–97), 5. Kanada 2 (58–131)