Rögbi-vb: a végére jött össze a meggyőző angol siker

2015.09.18. 23:01
A házigazdák győzelmével kezdődött meg pénteken este az október végéig tartó angliai rögbi-világbajnokság. Az első ellenfél, a Fidzsi-szigetek felvette a versenyt a vendéglátókkal, ám a sok munka eredménye csupán a tisztes helytállás lett.

Nagy elánnal kezdett Anglia, amely kihasználva tízperces létszámfölényét az első félidő felére tizenöt ponttal meglépett (15–0). Az óceániai válogatott egy céllal és egy büntetővel szépített ugyan, de a szünetben így is közte tíz pont volt a különbség (18–8).

A második félidőben két kihagyott fidzsi-szigeteki büntető után egyet azért értékesített az óceániai együttes, de sokkal közelebb nem kerülhetett, mert az önmagát addig csak kereső Anglia rendezte sorait. Owen Farrell értékesített egy büntetőt, majd a hajrában a meccs emberének teljes joggal megválasztott Mike Brown a második célját is megszerezte, Farrell meg pontokra váltotta a jutalomrúgást. A túlórában a honosított Billy Vunipola is célt szerzett az angoloknak, akik a végére csak összehozták a meggyőző különbséget. Farrell újabb jó bónusza már a 85. percben született (35–11).

A labdát 61 százalékban birtokoló angolok 518 métert tettek meg a labdával, a vesztes csapat 329 méterével szemben.