MTI 2019.05.11 16:39 Frissítve: 2019.05.11 16:46

Rögbi: a magyar válogatott kikapott Svédországban

A magyar rögbiválogatott 36–27-es svédországi vereséggel zárta az Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferenciájának Északi csoportját.

A norrköpingi mérkőzésen az esélyesebb hazai csapat (a világranglista 47. helyezettje) büntetővel kezdett, majd célt szerzett, a 34. percre pedig már 12 pontos előnyre tett szert (18–6). A magyar együttes (68.) az első félidő nagyobb részében fegyelmezetten védekezett, támadásban viszont csak felvillanásai voltak, bár a szünet előtti hajrában egy céllal azért felzárkózott (18–13).

A második játékrészben három céljukkal tetemes előnyhöz jutottak a házigazdák (36–13), a vendégcsapat azonban két céllal váratlanul mozgalmassá tette az utolsó tíz percet, amelyben senki nem szerzett újabb pontot.

A magyar válogatott november elején a 31–16-os moldovai sikerrel kezdte a 2018–2019-es kiírást, majd egy héttel később Ukrajnával szemben 48–24-re maradt alul Százhalombattán. Ugyanott múlt szombaton Luxemburg legjobbjai 18–15-re győztek.

Az egykörös Eb-n a magyar csapat hat pontjával a negyedik helyen végzett a csoportban, ahonnan a négypontos moldovai alakulat esett ki. Az elsőségről és a feljutásról az utolsó csoportmeccs, az Ukrajna–Svédország összecsapás dönt jövő vasárnap. A házigazda ukránoknak 10, a vendég svédeknek 14 pontjuk van.

2019.05.29 08:49:00

Egyéb csapat K. E.

Olimpiai bajnok gyorskorcsolyázónk és Péterffy Lili énekesnő a szakítás mellett döntöttek.

2018.12.16 23:52:27

Egyéb csapat BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Bár üdvös, hogy a kiemelt sportágak az utóbbi években virágzásnak indultak, de a vadhajtásokat folyamatosan nyesegetni kell.

2018.08.26 00:18:54

ALAPVONAL. A közösségi média mindennapjaink, „mindenperceink” része, ezzel nincs mit tenni. Belépett az életünkbe – ám arra érdemes ügyelni, hogy ne a valós, jelen idejű életünk helyébe lépjen.

2018.08.15 22:11:42

Egyéb csapat DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. A srác arcán olyan őszinte boldogságot láttam, mintha az ismerőse a vb- vagy a BL-döntőben bizonyult volna eredményesnek. S bizony, én is büszke voltam magamra, hogy negyvennyolc évem, deresedő halántékom dacára amatőr »teljesítményemmel« ekkora örömöt tudok neki szerezni.