Anglia majdnem botlott Argentína ellen, román ébresztő Skóciának

2011.09.10. 13:48
Az angoloknak meggyűlt a bajuk az argentinokkal (Fotó: Action Images)
Az Új-Zélandon zajló rögbi-világbajnokság első fordulójában Anglia váratlanul nehezen gyűrte le Argentínát, a skótok pedig egy pontokban gazdag összecsapáson ugyancsak megszenvedtek a románok elleni sikerért. Franciaország és Fidzsi eközben célzuhataggal szolgált.

Az előző vb ezüst- és bronzérmese csapott össze egymással a B-csoportban, a találkozó színvonala azonban mégsem verdeste az egeket. Az előző vb-n meglepetésre dobogóra álló Argentína meggyengült a négy évvel ezelőttihez képest, az egyik titkos favoritnak tartott, megfiatalított Angliának mégis majdnem beletört a bicskája. A mérkőzést egyetlen cél döntötte el – Ben Young érdeme –, az is 67. percben esett. A dél-amerikaiak csak büntetőkig jutottak, abból viszont hatot(!) kihasználatlanul hagytak, de a túloldalon megtette ugyanezt öt alkalommal a világ talán legjobb rúgójátékosának tartott, hazájának 2003-ban vb-címet összerugdaló Jonny Wilkinson.

A csoport másik szombati összecsapásán Skócia sokkal látványosabb mérkőzést vívott Romániával, előbbi négy, utóbbi két célt vitt, így nemcsak egyenrangú partner tudott lenni, hanem a papírformát is jócskán megkérdőjelezte. A skótok két céllal csak a hajrá utolsó öt percében tudtak fölülkerekedni ellenfelükön, ez pedig nem sok jót sejtet számukra a folytatásra. Bizony a negyeddöntőért is keményen meg kell izzadniuk, ha odaérnek egyáltalán, viszont legalább idejekorán megfújták számukra a riadót, vagy inkább az ébresztőt.

Az A-csoportban – itt játszotta tegnap a vb nyitó mérkőzését a házigazda All Blacks és Tonga (41–10)Franciaország hat célt vitt Japánnak, az első félidőben, valamint a hajrá tíz percében is hármat-hármat és biztos győzelmet aratott.

A D-csoportban Fidzsi szintén megszórta célokkal Namíbiát, játékosai összesen hatszor juttatták a célterületre a labdát. A legszorgosabbnak Vereniki Goneva bizonyult, aki egymaga négyszer tudott eredményes lenni. Az afrikaiak játékát két céljuk mellett a rúgójáték határozta meg. Theuns Kotze a két célbónuszt ugyan elvétette, de három büntetőből kettőt értékesített, illetve az első negyedórában négy perc leforgása alatt három droppal kedveskedett.