A kupa után a bajnoki cím is a Vasasé

2012.04.29. 21:08
(Fotó: folyondar.hu)
A Vasas nyerte meg a női röplabda-bajnokság 2011–2012-es kiírását, miután a vasárnapi, mindent eldöntő ötödik mérkőzésen három játszmában legyőzte a vendég Gödöllőt.

Az angyalföldieket igazán csak a második szettben tudta megszorítani a riválisa, így nem férhetett kétség a fővárosi gárda sikeréhez. A Vasas ebben az idényben duplázott, ugyanis a Magyar Kupát is elhódította.

A piros-kék együttes a férfi vízilabda döntőről átérkező szurkolósereg előtt is ellenállhatatlanul játszott. Győzelmükhöz kellett persze az is, hogy a gödöllőiek kissé megilletődötten játsszanak a mindent eldöntő találkozón. 2005 és 2008 után harmadszor tudott egy szezonon belül bajnoki címet és kupagyőzelmet is szerezni a Vasas.

Sándor Renáta is tagja volt az előző szezon (BSE) és a mostani idény hazai egyeduralkodójának (akárcsak Gudmann Csilla): „Megérdemeltük ezt az aranyérmet, elképesztően sokat dolgoztunk érte" – mondta Sándor, a döntő hőse.

A Veszprém így egy pontot szerzett és bennmaradt az élvonalban. A Budai XI SE a május 12-13-án Dömsödön sorra kerülő osztályozó tornán vívhatja ki a bennmaradást, ahol a Palota RSC, a Vasi Sportakadémia és az NRK Nyíregyháza lesz az ellenfele. A négy csapatból kettő kerül az élvonalba.

NŐI RÖPLABDA NB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
VASAS-ÓBUDA HOFEKA–TEVA-GÖDÖLLŐI FC 3:0 (19, 25, 21)
Folyondár utca, 1000 néző. V: Hóbor, Mezőfi
VASAS: Milovits 5, Miklai 8, SÁNDOR 18, DÉKÁNY 14, Oláh V. 4, Nagy E. 2. Cs: Lévai (liberó), Gudmann, Fábián. Edző: Jókay Zoltán
GÖDÖLLŐ: Lutter L. 1, NÉMETH ZS. 14, Csengeri 7, Merkószki 4, Szakmáry 12, Széles 8. Cs: Lékó L. (liberó), Kriegel Zs., Berze. Edző: Ludvig Zsolt
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 4:1, 5:4, 7:7, 8:9, 14:10, 15:14, 18:15, 19:18, 24:18. 2. játszma: 2:2, 6:3, 9:8, 9:10, 14:11, 16:14, 19:19, 22:20, 22:23, 24:23, 24:25, 26:25. 3. játszma: 1:3, 6:3, 7:5, 7:9, 10:9, 15:12, 17:13, 20:16, 20:19, 22:19, 24:21
A párharc végeredménye: 3–2 a Vasas javára
Jókay Zoltán: – Felszabadultabban játszottunk, mint a korábbi mérkőzéseken, annak ellenére is, hogy hihetetlenül akartak a lányok.
Ludvig Zsolt: – Apróságokon múlt a győzelmünk, egy-két játékosomtól jobb teljesítményre lett volna szükség.
RÁJÁTSZÁS A 9-13. HELYÉRT, 9. FORDULÓ
Budai XI SE–Veszprémi Egyetemi SC 3:2 (–21, –24, 22, 20, 10)