MotoGP: Vinales a mélyből feltámadva megnyerte az osztrák időmérőt

Vágólapra másolva!
2020.08.15. 15:23
null
Vinales a mélyből feltámadva megnyerte az osztrák időmérőt (Fotó: AFP)
Miközben Dovizoso döntése felbolygatta a MotoGP-világát a pályán nem állt meg az élet. Maverick Vinales tegnap még a top10-be sem fért be, ma azonban magára talált a spanyol yamahás, olyannyira, hogy megnyerte az Osztrák Nagydíj kvalifikációját egy olyan pályán, ami elvileg nem a problémákkal küzdő hangvillásoknak kedvez.

 

A második helyről legjobb ducatisként Jack Miller rajtolhat majd holnap, mellőle pedig Fabio Quartararo. Az első hármat ma nem több mint 87 ezred másodperc választotta el egymástól.

A futam nagy esélyeseinek gondolt Andrea Dovizioso, Pol Espargaró és Joan Mir a második sorból rajtolhat majd.

Valentino Rossi nagyon mentett, hogy a Q1-ből továbbjutott a Q2-be, de nem tudott ebből többet kihozni végül, csupán 12. lett.

A nap legdühösebb embere Danilo Petrucci, akit a Q1 során Aleix Espargaró akadályozott gyors körén. A spanyol apriliás büntetést érdemelne az akcióért, hiszen látványosan lassan haladt a pályán a többiekre várva. Aleix az egyik olyan pilóta, aki nagyon éles kritikákat szokott megfogalmazni sporttársai kapcsán, ezúttal azonban ő hibázott nagyot.

Card

Petrux reakciója magáért beszél...

Card


A Moto3-asoknál a múlt héthez hasonlóan Raúl Fernandez szerezte meg a pole pozíciót
Albert Arenas és John McPhee előtt, Moto2-ben pedig Remy Gardner indulhat az élről.

Legfrissebb hírek

Álex Márquez a bátyját megelőzve győzött Barcelonában

Egyéb autó-motor
2025.09.07. 16:24

MotoGP: öccsének bukása után Marc Márquez nyerte meg a barcelonai sprintfutamot

Egyéb autó-motor
2025.09.06. 17:00

„Fantasztikus volt ez az egy kör” – Talmácsi Gábor újra világbajnok motorja nyergébe pattant

Egyéb autó-motor
2025.08.25. 12:42

Marc Márquez a Magyar Nagydíjat is megnyerte!

Egyéb autó-motor
2025.08.24. 14:47

MotoGP: Drapál Jánosra emlékeztek és a versenyzőkkel találkoztak a drukkerek a Balatonnál

Egyéb autó-motor
2025.08.24. 12:56

Moto3: elképesztő izgalmak és célfotó – Máximo Quiles nyerte a Magyar Nagydíjat

Egyéb autó-motor
2025.08.24. 11:53

Nincs meglepetés, Marc Márquez nyerte meg a sprintfutamot

Egyéb autó-motor
2025.08.23. 15:28

Marc Márquez uralta a MotoGP Magyar Nagydíjának időmérőjét

Egyéb autó-motor
2025.08.23. 11:41
Ezek is érdekelhetik