MotoGP: Lorenzo nyert, Rossi dobogón, Márquez a 16.

2018.06.03. 14:53
A MotoGP Olasz Nagydíjának dobogósai (Fotó: Twitter)
A spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg az Olasz Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában, megelőzve Andrea Doviziosót és Valentino Rossit – a pontversenyben vezető Marc Márquez kicsúszás miatt végül csak a 16. lett.

Minden idők legidősebb pole pozíciósaként a 39 éves Valentino Rossi várhatta az élről a királykategória rajtját, de hamarosan már Jorge Lorenzo vezetett.

Nem sokkal később Marc Márquez is elment a Doktor mellett, de mielőtt a spanyol nagyon örülhetett volna, elcsúszott és csak a mezőny végére tudott visszaérkezni – „cserébe” Andrea Dovizioso megelőzte Rossit.

Márquez esése

Dovizioso is megelőzte Rossit

Az élen Lorenzo magabiztos előnyt épített ki, Dovizioso pedig faképnél hagyta a harmadik helyért csatázó bolyt, amelyet hét körrel a vége előtt Danilo Petrucci vezetett Rossi és Andrea Iannone előtt – hogy egy körrel később már csak az ötödik helyen haladjon Rossiék mögött.

Petruccit később Álex Rins és Cal Crutchlow is maga mögé utasította, így csak hetedik lett, Rossi pedig a végén még felért Dovizioso mögé, ám megelőzni már nem tudta.

Rendkívül szoros befutót hozott a Moto2-es futam, a győztes Miguel Oliveira és a negyedikként beérő Francesco Bagnaia között még öt tizedmásodperc sem volt.

A Moto2 befutója

De akkor mit mondjunk a Moto3-as versenyről?! Ott az első három között 43 ezred(!) döntött csupán, itt a spanyol Jorge Martín örülhetett.