Michelisz a negyedik és a második sorból rajtol

2011.07.31. 00:03
A Q1-ben minden úgy történt, ahogyan Micheliszék eltervezték (Fotó: zengomotorsport.hu)
A hetedik és a harmadik helyről rajtol a vasárnapi németországi WTCC-futamokon Michelisz Norbert.

A Zengő Dension Team pilótája – olvasható az istálló szombati közleményében – jó esélyekkel várja a vasárnapi rajtokat, hiszen mindkét versenyen a pontszerző helyeket, illetve a dobogót veheti célba.

Michelisz körét az időmérő második fordulójában forgalom hátráltatta, ami még jobb időmérő eredménytől fosztotta meg, de a magyar versenyző a Q2 folyamán ennek ellenére is a legjobb időt futotta a Yokohama Drivers' Trophy értékelésében.

„A szabadedzések után arra számítottunk, hogy nehéz lesz a legjobb tíz közé kerülni, de a Q1-ben minden úgy történt, ahogy elterveztük, aminek nagyon örülök – értékelt Michelisz Norbert. – A Q2-ben jóval gyorsabb tudtam volna lenni, de nem volt szerencsénk, mert forgalomba kerültem, és az utolsó kanyar bejáratánál el kellett vennem a lábam a gázról, amikor túl közel kerültem Michel (Nykjaer) autójához. Egy előzési kísérlettel elrontottam volna a körömet, így csak visszavettem, és hagytam menni tovább. A hetedik hely nem rossz, de a negyedik-ötödik benne lett volna ma."

Két mért kört teljesített Michelisz a második futam rajtsorrendjéről és a második körbe való továbbjutásról döntő Q1 folyamán. A Zengő Dension Team pilótája elsőre 1:35.695-öt futott, ami eleinte a második helyet jelentette, három perccel a leintés előtt viszont már csak az utolsó továbbjutó, tizedik helyre volt elég.

Michelisz ekkor egy újabb kört teljesített, amely során 1:35.566-ot futott, ami végül a nyolcadik helyre volt elég. A szabályok értelmében így Michelisz továbbjutott a második körbe, és a vasárnapi második futamot a második sor harmadik rajthelyéről kezdheti Franz Engstler és Michel Nykjaer mögött.

A Q2 folyamán Michelisz forgalomban autózva teljesítette egyetlen mért körét. A magyar versenyző 1:34.884-re javította hétvégi legjobb idejét, ezzel az első futam rajtrácsának hetedik helyét szerezte meg, miután az utolsó kanyarban beragadt ellenfelei mögé. A leggyorsabb BMW-s ezúttal Tom Coronel volt, aki az ötödik lett, a holnapi első futam pole pozícióját nagy fölénnyel Yvan Muller szerezte meg a volvós Robert Dahlgren előtt.

A vasárnapi futamokat az Eurosport élőben közvetíti 11.00-tól és 14.45-től.