Dakar: újabb lépést tett a francia a 13. diadala felé

MTI MTIMTI MTI
2017.01.09. 21:07
Az összetettben is vezető francia Stéphane Peterhansel nyerte meg a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali hétfői, hetedik szakaszát.

A motorral és autóval is hatszoros bajnok versenyző mögött honfitársa, a kilencszeres ralivilágbajnok Sebastien Loeb végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a dél-afrikai Giniel de Villiers állhatott fel.

A Bolíviát napok óta sújtó rossz időjárás miatt 161 kilométeresre rövidített, La Paz és Uyuni közötti etap nehézsége az volt, hogy a versenyzők sem ezen, sem a soron következő, keddi szakaszon nem fogadhatnak el külső segítséget, így minden, menet közben adódó problémát nekik kell megoldaniuk.

A motorosok között az amerikai Ricky Brabec volt a leggyorsabb, míg összetettben továbbra is a hétfőn harmadik helyen célba érő, brit Sam Sunderland áll az élen.

A keddi nyolcadik szakaszon az Uyuni és Salta közötti 892 kilométeres táv vár a mezőnyre, melyből 492 km lesz a szelektív szakasz. Az idei Dakar szombatig tart, a cél Buenos Airesben lesz.

DAKAR-RALI
7. szakasz, La Paz–Uyuni
Autósok (161 km):
1. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Peugeot) 1:54:08 óra
2. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, Peugeot) 48 másodperc hátrány
3. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 3:33 perc h.