Az újonc spanyol a „nagyok” között is robog a vb-cím felé

2013.08.18. 21:43
Márquez ismét a dobogó tetején: Indianapolisban is győzött (Fotó: Reuters)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Indianapolisi Nagydíján mindhárom kategóriában spanyol futamgyőzelem született. A Moto3-ban Álex Rins, a Moto2-ben Esteve Rabat, a királykategóriában Marc Márquez állhatott föl a dobogó legfelső fokára. Összefoglaló.

MOTO3

Három spanyol versenyző állhatott a dobogóra a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as kategóriájának Indianapolisi Nagydíján. A futamgyőztes Álex Rins lett, a második helyen Álex Márquez végzett, míg a pódium harmadik fokára Maverick Vinales állhatott föl.

Technikai hiba miatt (a startot jelző lámpák nem működtek) néhány perccel csúszott a kezdés a Moto3-ban, a rajtot legjobban Luis Salom kapta el, aki a 10. helyről feljött a harmadikra, az első hat motoros együtt haladt az első körökben.

Jack Miller egy nagy bukás után kivált az élbolyból (ápolásra is szorult, s mint kiderült, eltörött a jobb kulcscsontja), amely három fősre zsugorodott (Vinales, Rins, Márquez). A három spanyol sokáig együtt haladt, Rins körrekordot is motorozott, és végül behúzta a futamot, csapattársa, Álex Márquez előtt.

MOTO2

Esteve Rabat nyerte az Indianapolisi Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto2-es kategóriájában. A második helyen a japán Nakagami Takaaki zárt, míg a dobogó harmadik fokára a vb-pontverseny éllovasa, Scott Redding állhatott föl.

A legjobban Nakagami kapta el a rajtot, kihasználva Pol Espargaró és Redding dulakodását az élre állt. A verseny felénél is a japán motoros vezetett, előnye már két másodpercnél is több volt. Mögötte Rabat, Redding és Espargaró együtt haladt, egymást előzgetve.

Három körrel a verseny vége előtt Rabat megelőzte Nakagamit, Redding pedig Espargarót, ezzel ki is alakult a végső sorrend. Rabat idei második futamgyőzelmét aratta, a pontversenyben továbbra is Redding vezet Pol Espargaró előtt.

MOTOGP

Marc Márquez diadalmaskodott a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának Indianapolisi Nagydíján. A sorozatban újonc spanyol zsinórban harmadik győzelmét aratta, maga mögé utasítva Dani Pedrosát és Jorge Lorenzót.

Az élről rajtoló Márquez a start után visszacsúszott a harmadik helyre, Pedrosa és Lorenzo is jobban jött el a rajtnál. A verseny első felében a spanyol trió nagyon közel egymáshoz motorozott, oda-vissza előzgetve egymást. A végén a 20 éves spanyol – aki 2012-ben a Moto2 bajnoka volt – bírta jobban, és megnyerte a futamot, csapattársa, Pedrosa előtt.

A 10. helyről felkapaszkodó Valentino Rossi végül a spanyol trió mögött a negyedik pozícióban zárt, megelőzve Cal Crutchlow-t és Álvaro Bautistát. A vb-pontversenyben így tíz futam után Marc Márquez vezet, 21 ponttal megelőzve Pedrosát.