Golf: Jon Rahm nyert és újra világelső, Tiger Woods 45.

2023.02.20. 09:42
A hónapok óta bombaformában játszó spanyol Jon Rahm nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA Tour) vasárnap zárult versenyét, a 20 millió dollár összdíjazású Genesis Invitationalt, melyen a hosszú kihagyás után visszatérő Tiger Woods a 45. helyen lett.

Jon Rahm a négy nap során kiemelkedően golfozott, és az utolsó két napon szinte végig vezetett, a hajrára viszont előnye elfogyott az amerikai Max Homával szemben, de az utolsó öt szakaszon kétszer is birdie-vel (alapütésszámnál eggyel jobb) zárt, így végül két ütés előnnyel diadalmaskodott.

A 28 éves spanyol klasszis idén már harmadik tornagyőzelmét aratta, összességében pedig a tizedik PGA-trófeáját gyűjtötte be. Formájáról mindent elmond, hogy a 2022–2023-as idényben még egyszer sem végzett a hetediknél rosszabb helyen. Mostani sikerével pedig nem csupán 3.6 millió dollárt (1.29 milliárd forint) nyert, hanem a világranglistán is visszavette az első helyet.

A verseny igazi szenzációját Woods visszatérése jelentette. A 15-szörös Major-győztes szupersztár július óta első versenyén szerepelt, egyúttal ez volt az első nem Major-viadal, melyen 2020 októbere óta pályára lépett.

A két éve kis híján végzetes autóbalesetet szenvedett Woods hosszú ütései jól működtek, a négy nap során elsősorban a rágurításokkal akadt problémája, s végül Rahmtól 16 ütéssel elmaradva a 45. helyen zárt.

US PGA Tour, Genesis Invitational (20 000 000 dollár összdíjazás)
1. Jon Rahm (spanyol) 267 ütés (65, 68, 65, 69)