Darts: Van Gerwen és Sherrock is búcsúzott, négyen maradtak

2021.11.20. 23:02
Peter Wright elődöntős (Fotó: Getty Images)
Michael Smith és Peter Wright jutott be az elődöntőbe a Grand Slam of Darts negyeddöntőjének második napján Wolverhamptonban. Előbbi Michael van Gerwen, utóbbi Fallon Sherrock ellen győzött szombat este.

Az első szombati mérkőzés esélyese egyértelműen Michael van Gerwen volt, de korábbi vb-döntős ellenfele, Michael Smith meglepetésre legyőzte. Az angol játékos valamivel magasabb (98.70-es) körátlagot produkált, miközben csaknem tíz százalékkal jobban (44.44 %-kal) kiszállózott. A vége 16–13 lett Smithnek, így ő jutott be az elődöntőbe, Gerwen búcsúzott.

Az utolsó negyeddöntőben a torna meglepetésembere, Fallon Sherrock csapott össze Peter Wrighttal. Meglehetősen szorosan indult a meccs, majd amikor úgy tűnt, a skót már nem engedi ki a kezéből a meccset (14–10-nél), az angol hölgy felzárkózott 14–13-ra. Az utolsó két leg aztán Wrightnak jött ki jobban: 16–13-ra nyert és bejutott a négy közé. A körátlag mindkét játékos esetében 98 feletti volt.

Az elődöntőben a vb-címvédő, első kiemelt Gerwyn Price ellenfele James Wade lesz, míg a másik ágon a két szombati továbbjutó, Wirght és Smith csap össze egymással.

GRAND SLAM OF DARTS (WOLVERHAMPTON)
NEGYEDDÖNTŐ

Peter Wright (skót, 2.) (98.80)
–Fallon Sherrock (angol) (98.90) 16–13
Michael Smith (angol) (97.44)–Michael van Gerwen (holland, 3.) (97.44) 16–13
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
James Wade (angol, 4., 96.58)–Rob Cross (angol, 96.17) 16–14 Gerwyn Price (walesi, 1., 98.11-es körátlag)–Jonny Clayton (walesi, 8., 99.32) 16–12