Golf: ütésszépségverseny; a legfrissebb top 5 – videó

2016.03.21. 19:56
Jason Day a kisfiával és az elhódított trófeával (Fotó: Reuters)
Jason Day nyerte meg a profi golfozók amerikai körversenyének (PGA Tour) hétvégi viadalát, a több mint hatmillió dollár összdíjazású Arnold Palmer Invitationalt – az ausztrál golfozó egyik ütése ráadásul kihívóvá lépett elő a sorozat hivatalos honlapjának „ütésszépségversenyében”.

Jason Day harmadik fordulóbeli ütésével szemben egy másik Jason, az amerikai Jason Gore elképesztő januári találata áll – nem lesz könnyű legyőzni a voksoláson, hiszen a mintegy 230 méterről ütött eagle már hét fordulót megnyert meg a honlap „ütésszépségversenyében”.

Ami viszont biztos: hétvégi győzelmével Day megelőzte az északír Rory McIlroyt, és feljött a világranglista második helyére az amerikai Jordan Spieth mögé. McIlroy 282 ütéssel a 27. helyen végzett a legendás Arnold Palmer nagy presztízsű versenyén.

JASON DAY NEVÉVEL A HÉTVÉGE ÖT LEGSZEBB ÜTÉSÉT NÉZVE IS TALÁLKOZHATUNK – A GYŐZTES ÜTÉSSEL EGYÜTT KÉTSZER IS