Golf: „Két nehéz nap van mögöttem” – Rózsa Csilla

2015.06.20. 21:53
Rózsa Csilla péntekhez képest kettővel kevesebb ütéssel teljesítette a pályát az Amszterdamban zajló Holland nemzetközi bajnokság (Deloitte Ladies Open) szombati játéknapján, de ezúttal nem volt esélye arra, hogy versenyben maradjon, és vasárnap is pályára léphessen a profi női golfozók európai körversenye (LET) égisze alá tartozó, 250 ezer euró összdíjazású viadalon.

„Két nehéz nap van mögöttem... Ma jól ütöttem a labdát, nagyon is! De valahogy a puttok nem estek be, sokszor másodikra sem. Tudom, hogy van min dolgozni, és alig várom, hogy újra teljesen a golfnak tudjam szentelni magam” – írta Facebook-üzenetében a 18 éves magyar játékos, akit az elmúlt hetekben főként az érettségi kötött le, és akinek a tanulás mellett a szokásosnál jóval kevesebb ideje maradt edzésre.

Rózsa Csilla a pénteki 83 után ezúttal 81 ütéssel ment végig a 18 szakaszos pályán, a 164 ütés végül holtversenyben a 124. helyezéshez volt elegendő. A 126 indulóból 67 folytathatja vasárnap – a mezőnyfelező szintet (cut) 151 ütésnél húzták meg.

A versenyben továbbra is a házigazdák golfozója, Christel Boeljon vezet 138 (69, 69) ütéssel a dél-afrikai Stacy Lee Bregman (141) és az angol Holly Clyburn (142) előtt.

A VASÁRNAPI VÉGJÁTÉK
A versenyt végül a holland Christel Boeljon 209 (69, 69, 71) ütéses teljesítménnyel meg is nyerte a finn Ursula Wikström (213) és a dán Emily Kristine Pedersen (213) előtt. A győztes 37 500 euróval gazdagodott.