Sportlövészet: Hegyi Norbert 22. trapban a koronglövő Eb-n

MTI MTIMTI MTI
2013.08.01. 14:16
Hegyi Norbert a 22., míg Szollár András a 42. helyen zárt a férfi traposok versenyében a németországi Suhlban zajló korong- és futócéllövő Európa-bajnokságon.

Az Eb hivatalos honlapja szerint Hegyi a háromnapos, 125 korongos versenyben mindössze ötször hibázott, ám 120 találatával kétkorongnyival elmaradt a döntőhöz minimálisan szükséges eredménytől.

Szollár szintén nem lőtt rosszul, 118 korongot talált el, ami a középmezőnyhöz volt elég a – szokásoknak megfelelően – nagyon szoros versenyben.

A kontinensviadalon 86 trapos indult, közülük hárman mindössze egyet hibáztak az alapversenyben, a hatos döntő fennmaradó három helyéért pedig szétlő a mögöttük egyaránt 122 koronggal záró hat lövő.

Az Eb-n szerdán ezüstérmet szerzett a férfi futócélcsapat a 40 vegyes számban. Sike József, Tasi Tamás és Boros László pénteken és szombaton a 30+30-as számban lesz érdekelt, míg a koronglőtéren szombaton a londoni olimpián hatodik Bognár Richárd, illetve Gerebics Roland és Palkovics András indul a dupla traposok között.