Golf: korábbi US Open-bajnok nyert a bolgár csodapályán

2013.05.21. 08:13
Nem történt meglepetés a profi golfozók európai körversenyének egyik legnagyobb pénzdíjú tornáján: a 24 tagú mezőny legmagasabban rangsorolt játékosa, az északír Graeme McDowell nyerte meg a bulgáriai Volvo World Match Play Championshipet, miután a vasárnapi döntőben nagy csatában legyőzte a thaiföldi Thongchai Jaidee-t.

A meccsjáték szabályai szerint megrendezett versenyre a világranglista nyolcadik helyezettjeként érkező Graeme McDowell – a 2010-es US Open győztese – korán kétütéses hátrányba került a fináléban, de visszaküzdötte magát, öt szakasszal a befejezés előtt átvette a vezetést, és nyugodt végjátékkal elkönyvelte karrierje nyolcadik EPGA-diadalát.Graeme McDowell – a 2010-es US Open győztese – korán kétütéses hátrányba került a fináléban, de visszaküzdötte magát, öt szakasszal a befejezés előtt átvette a vezetést, és nyugodt végjátékkal elkönyvelte karrierje nyolcadik EPGA-diadalát.

„Nagyon boldog vagyok, hiszen fontos versenyről van szó, és nem akartam még egyszer akkorát csalódni, mint tavaly, amikor kikaptak a döntőben – kommentálta a nagy presztízsű viadalon elért első győzelmét McDowell. – A pálya csodálatos, nagyszerű volt a közönség is, remélem, kellemes ízelítőt adtunk a bolgároknak abból, mivel is keressük a kenyerünket.”

A 3 millió euró összdíjazású versenyt először rendezték meg Bulgáriában. A Fekete-tenger partját szegélyező sziklák fölé épült festői golfklub pályáját a sportág egyik ikonja, a hatvanas-hetvenes években kilenc kiemelt (major) versenyt megnyerő dél-afrikai Gary Player tervezte.

Tornagyőzelmével McDowell egymillió euró fölé tornászta idei EPGA-s keresményét (a tengerentúli bevétele eddig 1.9 millió dollár), vezeti az európai kereseti listát, és a világranglistán is előrelépett egy helyet: immár a hetedik. McDowell természetesen ott lesz a csütörtökön kezdődő angliai BMW PGA Championshipen is, amelyre a hagyományoknak megfelelően az idén is hazatérnek a tengerentúlról az európai golfsport ott versenyzői legjobbjai.

A HÉTVÉGE TOVÁBBI GYŐZTESEI
Az EPGA égisze alatt még egy versenyt rendeztek a hétvégén: a Madeira Open a 23 éves Peter Uihlein diadalát hozta. Az Egyesült Államok korábbi amatőrbajnoka az első győzelmét aratta a profik között.

A tengerentúlon is két „első bálozót” ünnepeltek a hét végén: a dél-koreai Be Szang Mun Ázsiábam már 11 tornagyőzelemnél tart, azonban a legnagyobb presztízsű körversenyen, a PGA Touron most nyert először. A szeles végjátékkal nehezített Byron Nelson Championship megnyerése 1.2 millió dollárt hozott a konyhájára, majdnem ugyanannyit, mint amennyit a korábbi 42 amerikai versenyén keresett összesen.

A hölgyek körversenyén Jennifer Johnson nyert a hétvégén. A 21 éves kaliforniai hölgy nem akármilyen teljesítménnyel könyvelte el első LPGA-diadalát: a befejező hat szakaszból négyet birdie-vel teljesített, és végül az elvártnál 21-gyel kevesebb ütéssel, 267-es tornarekorddal ért be a klubházba.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
VOLVO WORLD MATCH PLAY CHAMPIONSHIP, KAVARNA
(Thracian Cliffs Golf & Beach Resort). A pénzdíj: 3 millió euró. A pálya hossza: 6667 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
DÖNTŐ: Graeme McDowell (északír)–Thongchai Jaidee (thaiföldi) 2, 1
ELŐDÖNTŐ: McDowell–Branden Grace (dél-afrikai) 3, 2; Jaidee–Thomas Aiken (dél-afrikai) 3, 2

MADEIRA ISLANDS OPEN, SANTO ANTÓNIO DA SERRA (Clube de Golf do Santo da Serra). A pénzdíj: 600 ezer euró. A pálya hossza: 6242 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
AZ ÉLCSOPORT
1. Peter Uihlein (amerikai) 273 ütés (72, 64, 69, 68)
2. Morten Örum Madsen (dán) 275 (72, 69, 67, 67)
Mark Tullo (chilei) 275 (67, 69, 68, 71)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
HP BYRON NELSON CHAMPIONSHIP, IRVING
(TPC Four Seasons Resort). A pénzdíj: 6.7 millió dollár. A pálya hossza: 6553 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 70
1. Be Szang Mun (dél-koreai) 267 ütés (66, 66, 66, 69)
2. Keegan Bradley (amerikai) 269 (60, 69, 68, 72)
3. Charl Schwartzel (dél-afrikai) 270 (63, 70, 69, 68)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY (LPGA TOUR)
MOBILE BAY LPGA CLASSIC, MOBILE
(RTJ Golf Trail, Magnolia Grove, The Crossings). A pénzdíj: 1.2 millió dollár. A pálya hossza: 5963 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
1. Jennifer Johnson (amerika) 267 ütés (67, 70, 65, 65)
2. Pornanong Phatlum (thaiföldi) 268 (69, 65, 71, 63)