Golf: özönvíz itt, orkán ott, újabb korona a világelsőnek

2012.12.11. 09:52
Miközben az ausztrál Peter Senior és a dél-afrikai Charl Schwartzel régóta várt győzelmet ünnepelt, továbbá a profi golfozók jövő évi európai versenysorozata is megkezdődött a hétvégén – persze, hogy Dél-Afrikában –, Rory McIlroy, 2012 legjobb golfozója újabb rangos elismerésben részesült.
10. (9.) Brandt Snedeker (amerikai) 5.48

ÚJABB DÍJ McILROYNAK. A világelső Rory McIlroy érdemelte ki az Európai Golfszakírók díját az idén, megelőzve az európai Ryder-kupa-válogatottat, amely többek között az ő közreműködésével aratott fantasztikus győzelmet az Egyesült Államok ellen az ősszel.

Az amerikai és az európai körversenyen egyaránt a legjobb keresőnek bizonyuló 23 éves északír játékost néhány napja amerikai versenytársai is az esztendő legjobbjának választották.

MÁRIS MEGKEZDŐDÖTT 2013. Legalábbis az európai körversenyen. Az EPGA jövő évi programjából két verseny is előrecsúszott 2012-re, és bár az elsőt nagyot megnehezítette az időjárás, Scott Jamieson személyében megvan az első jövő évi győztes.

A hatalmas esőzés miatt mind a pályát, mind a versenyt meg kellett kurtítani – végül a négy helyett két forduló alapján döntöttek. Jamieson fantasztikus, 57 ütéses körrel harcolta ki a rájátszásba jutást – ez még akkor is kiváló eredmény, ha a körülmények miatt szokatlanul alacsony, 65 ütés volt a szint –, ahol mindkét ellenfelét felülmúlta, így az övé lett Nelson Mandela Championship fődíja.

Peter Senior (Fotó: Action Images)

ILYET RITKÁN LÁT AZ ÖREG. Peter Senior nyerte meg az idei Ausztrál nyílt bajnokságot, és ezzel ő lett a 108 éves torna legidősebb nyertese. Az 53 esztendős ausztrál játékos utóbb elmondta: 34 esztendeje keresi profiként a kenyerét, de a vasárnapi volt élete egyik legkeményebb versenynapja – no igen, a sydneyi pályán kitartóan süvítő szél néha 80 km/órásra erősödött, egy televíziós állást romba is döntött...

Senior 23 év után nyerte meg újra a tornát, amelyen az idén a világranglista-negyedik angol Justin Rose a negyedik, a múlt héten tornát nyerő világranglista-hetedik ausztrál Adam Scott a 14 helyen végzett.

MESTER A MESTER ELŐTT. Húsz hónap után nyert újra versenyt a dél-afrikai Charl Schwartzel: a tavalyi US Masters győztese hatalmas, 11 ütéses előnnyel, rajt-cél győzelmet aratva nyerte meg az egymillió dollár összdíjazású Thaiföldi nyílt bajnokságot. Érdekesség, hogy a második helyen az idei Masters-első, az amerikai Bubba Watson végzett. A spanyol Sergio García, a Ryder-kupa-győztes európai válogatott tagja negyedik lett.

GOLF
EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. NELSON MANDELA CHAMPIONSHIP, DURBAN (Royal Durban Golf Club). A pénzdíj: 761 265 euró. A pálya hossza: 5116 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 65
1. Scott Jamieson (skót) 123 (66, 57) – rájátszás után
2. Eduardo de la Riva (spanyol) 123 (62, 61)
Steve Webster (angol) 123 (63, 60)
AUSZTRÁLÁZSIAI KÖRVERSENY. EMIRATES AUSTRALIAN OPEN, SYDNEY. A pénzdíj: 1.25 millió ausztrál dollár
1. Peter Senior (ausztrál) 284 ütés (75, 68, 69, 72)
2. Brendan Jones (ausztrál) 285 (68, 71, 75, 71)
3. Cameron Percy (ausztrál) 286 (72, 69, 72, 73)
ÁZSIAI KÖRVERSENY. THAILAND GOLF CHAMPIONSHIP, BANGKOK. A pénzdíj: 1 millió dollár
1. Charl Schwartzel (dél-afrikai) 263 ütés (65, 65, 68, 65)
2. Bubba Watson (amerikai) 274 (68, 70, 71, 65)