Golf: az idén ő Európa hőse, de tornát mostanáig nem nyert

2012.12.04. 00:53
Martin Kaymer a fődíjjal (Fotó: Action Images)
Martin Kaymer nyerte meg a profi golfozók hagyományos Sun City-i meghívásos versenyét Dél-Afrikában, így nem zárja tornagyőzelem nélkül az évet.

NEDBANK GOLF CHALLENGE. Martin Kaymer élete legfontosabb ütését ezen az őszön mutatta be, Európa-válogatottja Ryder-kupát nyert vele, ám hiába ünnepelték kontinensszerte, a korábbi világelső eddig a hétvégéig egyéni tornagyőzelem nélkül állt az idén. Sun Cityben pótolta a hiányosságot, a 12 játékost felvonultató, az utolsó szakaszig nyílt verseny megnyerése 1.25 millió dollárt hozott a konyhájára. A sorozatban a harmadik itteni tornagyőzelmére készülő angol Lee Westwood hétütésnyi lemaradással ért be a klubházba.

NEDBANK GOLF CHALLENGE
SUN CITY (Gary Player Country Club)
A pénzdíj: 5 millió dollár. A pálya hossza: 7162 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
AZ ÉLCSOPORT
1. Martin Kaymer (német) 280 ütés (72, 69, 70, 69)
2. Charl Schwartzel (dél-afrikai) 282 (72, 71, 70, 69)
3. Bill Haas (amerikai) 285 (70, 73, 71, 71)

WORLD CHALLENGE. Ugyancsak régóta tartó rossz sorozatot tört meg egy másik európai Ryder-kupa-győztes: az északír Graeme McDowell kétévnyi nyeretlenség végére tett pontot a kaliforniai versenyen, amelynek hagyományosan Tiger Woods a házigazdája. Woods mint címvédő fogott ütőt a korábban kiemelt (major) tornákat nyerő golfozók dominálta 18 tagú mezőnyben, és a győztestől nyolc ütéssel lemaradva (279) holtversenyben negyedik lett.